Informacje dotyczą wątków Daenerys, Jona i... sami się przekonajcie.

Wysłannik kanadyjskiego dziennika Toronto Sun podzielił się na łamach swojej strony wrażeniami z pobytu na planie 7. sezonu “Gry o tron”. Opisuje on trzy różne sceny, których opisy znajdziecie poniżej – ostrzegamy oczywiście przed spoilerami!

Scena #1 – Narada w Winterfell, odcinek 7×01:

W wielkiej sali w Winterfell Jon Snow, Sansa Stark, Brienne, Davos, Tormund i lady Lyanna Mormont dyskutują o zagrożeniu ze strony białych wędrowców. Jon zaznacza, że “smocze szkło zabija wędrowców i stanie się teraz cenniejsze niż złoto”. Nalega na rozpoczęcie wydobywania cennego kruszca, by stworzyć z niego broń.

Scena #2 – Narada na Smoczej Skale, odcinek 7×02:

Obejrzeliśmy kręcenie sceny do drugiego odcinka 7. sezonu, w której wzięło udział wielu głównych aktorów – głównie kobiet – zgromadzonych wokół stołu z mapą na Smoczej Skale. Bohaterowie starają się ustalić najlepszy sposób na wyzwolenie Królewskiej Przystani spod władzy Cersei. W dyskusji biorą udział Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Theon Greyjoy, Yara Greyjoy, Ellaria Sand, Missandei oraz Olenna Tyrell.

Scena #3 – Smocze czaszki, odcinek nieznany:

W jednym z namiotów zobaczyliśmy ogromną czaszkę – jedną z czterdziestu o różnych rozmiarach, które wykorzystano w Hiszpanii do kręcenia… no właśnie, czego? Tego nie jesteśmy pewni. Cmentarzysko smoków? Retrospekcja? Jeden z pracowników zdradził nam, że nie można było stworzyć tych czaszek komputerowo, jako że wokół nich będzie toczyć się akcja.

Narada w Winterfell idealnie pasuje do pierwszego odcinka, a nawet pierwszej sceny w wątku Jona krótko po tym, jak zostaje obwołany królem. Z kolei opis sceny z wątku Daenerys wskazuje, że w odcinku 7×02 jej wojska nadal znajdują się na Smoczej Skale – zatem inwazja na Westeros czeka nas zapewne w drugiej połowie sezonu.

Ciekawi też opis trzeciej sceny – oprócz przewidywań autora wiele może też wskazywać na dawną zagrodę smoków w Królewskiej Przystani – miejsce, które według nieoficjalnych doniesień odwiedzi Daenerys.

źródło: torontosun.com