Ostatni sezon będzie miał czterech reżyserów.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że do serialu w ramach ostatniego sezonu powróci Miguel Sapochnik, reżyser takich odcinków jak 5×08 (“Hardhome”), 6×09 (“Bitwa Bękartów”) czy 6×10 (“Wichry zimy”).

Dziś wiemy, kto dołączy do niego podczas kręcenia ostatnich sześciu epizodów serialu.

Do Sapochnika dołączył David Nutter i ci dwaj reżyserzy nakręcą odcinki 8×01-05 (na chwilę obecną nie wiadomo, jak będzie wyglądał podział; serwis Entertainment Weekly nieoficjalnie informuje, że Sapochnik weźmie trzy odcinki, a Nutter dwa).

davenDavid Nutter na planie “Gry o tron” (zdjęcie: HBO)

Nutter nakręcił łącznie sześć odcinków “Gry o tron”: 2×06 (“Starzy bogowie i nowi”), 2×07 (“Człowiek bez honoru”), 3×09 (“Deszcze Castamere”), 3×10 (“Mhysa”), 5×09 (“Taniec smoków”) i 5×10 (“Miłosierdzie Matki”).

Co natomiast z odcinkiem szóstym, który będzie finałem sezonu i całego serialu? Reżyserią zajmą się twórcy “Gry o tron”, czyli David Benioff i Dan Weiss, którzy – oprócz tego, że napisali scenariusze większości odcinków – wyreżyserowali również po jednym epizodzie (Benioff odpowiadał za 3×03 – “Ścieżka Kar”, a Weiss za 4×01 – “Dwa miecze”).

Co sądzicie o takim doborze reżyserów? Zarówno odcinki Sapochnika jak i Nuttera spotkały się z pozytywnymi recenzjami. Z kolei nie dziwi fakt, że twórcy serialu chcą wyreżyserować finałowy epizod.

źródło: watchersonthewall.com / ew.com