Zdobywca nagród Emmy i Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych powraca do serialu. Niewielu reżyserów Gry o tron posiada równie imponujący repertuar co Miguel Sapochnik – do jego osobistego wkładu w serię należy m. in. Dar, ale też klasyki takie jak Hardhome, Bitwa Bękartów, czy Wichry zimy. Materiał którym dysponował był, oczywiście, świetny, lecz wciąż jest to imponujące osiągnięcie. Wygląda na to, że mamy szczęście i operator Gry o tron mógł właśnie ujawnić, tak jak wielu z nas by pewnie sobie życzyło, że Sapochnik powraca w ósmym i finałowym sezonie.

Operator zdjęciowy Fabian Wagner pracował z Sapochnikiem przy wszystkich czterech odcinkach Gry o tron. Na Instagramie Wagner udostępnił zdjęcie wraz z asystentką Caroline Alderson, kierownikiem efektów specjalnych Joe Bauerem, twórcą efektów specjalnych Stevem Kullbackiem oraz reżyserem Miguelem Sapochnikiem podczas kręcenia Bitwy Bękartów. Zdjęcie nie jest nowe, ale opis sugeruje, że ten sam zespół wraca do ósmego sezonu:

Powrót do Gry o tron na przygotowania do finałowego sezonu razem ze starą ekipą.

 

 

 Nie jest to, co prawda, oficjalne potwierdzenie z HBO. Nie powinniśmy się zatem zbytnio radować w razie, gdyby po prostu zaszło nieporozumienie… ale w końcu możemy być jednak choć trochę podekscytowani, ponieważ komentarz Wagnera zdaje się zmierzać do jednego wniosku: Miguel Sapochnik wrócił!

Źródło: wachersonthewall.com