Hakerzy żądają okupu i grożą opublikowaniem kolejnych materiałów.

Przypomnijmy: ponad tydzień doszło do włamu na serwery HBO, w wyniku których – według hakerów – wykradziono m.in. e-maile, streszczenia scenariuszy do 7. sezonu i odcinki niektórych tytułów produkowanych przez stację. Krótko potem w Internecie rozpowszechnione zostało szczegółowe, oficjalne streszczenie odcinka 7×04, w pełni pokrywające się z tym, co zaprezentowano w telewizji, a w zeszły piątek w sieci pojawił się również sam epizod, mimo że HBO zaprzeczyło, by wyciek był powiązany z atakiem.

Dziś hakerzy odezwali się po raz kolejny z żądaniem okupu (suma na chwilę obecną nie jest znana), grożąc ujawnieniem korespondencji i prezentując posiadane materiały. Sugerują one, że w rękach cyberprzestępców znajduje się oficjalna korespondencja e-mailowa, materiały promocyjne, prywatne numery telefonów głównych aktorów oraz ich adresy zamieszkania, oficjalne streszczenie odcinka 7×05 oraz sam odcinek:

hack2

Sprawcy włamu twierdzą, że do ataku przygotowywali się przez pół roku:

Udało nam się złamać wasze potężne zabezpieczenia. HBO było jednym z najtrudniejszych celów, jakie sobie obraliśmy, ale w końcu nam się udało (zajęło nam to około sześciu miesięcy)

Na chwilę obecną brak oficjalnej reakcji HBO na te doniesienia; żadne z zaprezentowanych na zrzucie ekranowym materiałów póki co nie pojawiły się w Internecie.

źródło: hollywoodreporter.com