Wśród wykradzionych danych materiały dotyczące "Gry o tron"!

Dziś po południu HBO padło ofiarą hakerskiego ataku, przez co około 1,5 terabajta danych padło ofiarą internetowych włamywaczy. Jak podają zachodnie serwisy, wykradziono przynajmniej kilka niewyemitowanych odcinków różnych seriali, między innymi “Ballers” (“Gracze”) czy “Room 104” (“Pokój 104”).

Serwis Entertainment Weekly, który jako pierwszy podał informację o ataku, informuje, że wykradziono również scenariusz odcinka 7×04 (“The Spoils of War”), który zostanie wyemitowany w Stanach Zjednoczonych dopiero w najbliższą niedzielę (i dzień później w Polsce). Sami hakerzy zdają się twierdzić, że posiadają również same odcinki.

Doniesienia serwisu potwierdziło także samo HBO, nie podając jednak, które dokładnie materiały zostały wykradzione:

HBO padło ofiarą ataku cybernetycznego, za sprawą którego wykradziono materiały i zastrzeżone informacje będące własnością stacji. Rozpoczęliśmy śledztwo wraz z organami ścigania i firmami specjalizującymi się w bezpieczeństwie cybernetycznym.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy HBO padło ofiarą hakerów, przez co nowe odcinki “Gry o tron” ujrzały światło dzienne przed premierą. Dwa lata temu w sieci zadebiutowały jednocześnie cztery pierwsze odcinki 5. sezonu przed oficjalną premierą. Następnie przed finałem 5. sezonu w sieci pojawiły się spoilerowe zdjęcia, pokazujące śmierć niektórych bohaterów. Rok później w Internecie znów pojawiły się zdradzające fabułę zdjęcia z odcinka 6×01. W odpowiedzi stacja zaostrzyła środki bezpieczeństwa, postanawiając nie udostępniać przedpremierowo nowych epizodów do recenzji.

Jednocześnie hakerzy wysłali anonimową wiadomość do wielu przedstawicieli zachodnich mediów:

Pozdrowienia dla całej ludzkości. Największy wyciek w historii właśnie się rozpoczął. Czego dotyczy? No tak, zapomniałem o tym wspomnieć. HBO i “Gry o tron”! Będziecie pierwszymi szczęściarzami, którym dane będzie pobrać pozyskane dane. Miłego oglądania – dajcie znać innym. To koniec dla HBO.

Na chwilę obecną (poniedziałek, 20:00), żadne nowe odcinki “Gry o tron” nie pojawiły się w sieci.

źródło: ew.com