Brytyjska aktorka, odgrywająca postać Nymerii Sand, udzieliła ostatnio wywiadu singapurskiej filii Yahoo, w którym opowiada o tym, jak dostała rolę jednej ze Żmijowych Bękarcic oraz  o zbliżającym się finale piątego sezonu.

Henwick nie chciała za wiele zdradzać na temat ostatniego w tym roku odcinka, ale powiedziała, że czeka nas duży zwrot akcji w wątku Dorne:

To, co wydarzy się w wątku Żmijowych Bękarcic, będzie niezwykle intensywne. Bardzo ciekawi mnie reakcja ludzi na to, co się wydarzy. (…) Dziesiąty odcinek kieruje cały serial w określonym kierunku. To bardzo duży ruch dla całej “Gry o tron” i Żmijowe Bękarcice są jego częścią.

Aktorka wspominała też kulisy otrzymania roli:

Po pięciu minutach od ogłoszenia angażu dostałam pierwszego tweeta z pytaniem, czy widzowie zobaczą moje piersi. (…) Natomiast podczas kręcenia scen z moim biczem wszyscy panicznie bali się, że nim oberwą. Ekipa filmowa kręciła zasłoniona częściowo czymś na wzór policyjnych tarcz. Podczas nauki posługiwania się tą bronią zrozumiałam jednak, że równie dobrze można obić samego siebie.

Jakiego rozstrzygnięcia w wątku Dorne spodziewacie się w tym sezonie?

źródło: sg.news.yahoo.com