HBO udostępniło tytuł i krótki opis pierwszego odcinka 6. sezonu "Gry o tron", który zadebiutuje w USA 24 kwietnia, a w Polsce dzień później. Zapraszamy do dyskusji!

Do premiery nowego sezonu pozostało zaledwie kilkanaście dni i w końcu mamy pierwsze konkretne informacje, dzięki którym możemy domyślać się, jakie wydarzenia zaprezentowali nam scenarzyści w pierwszym epizodzie.

Tytuł pierwszego odcinka 6. sezonu “Gry o tron” to “The Red Woman” (“Kobieta w czerwieni”).

HBO udostępniło też krótki opis odcinka, który przedstawia się następująco:

Jon Snow nie żyje. Daenerys napotyka silnego człowieka. Cersei ponownie widzi się z córką.

Sam tytuł bez wątpienia wskazuje na to, że już w pierwszym odcinku zobaczymy Melisandre i jej dalsze losy po śmierci Stannisa oraz Jona – dwóch mężczyzn, w których pokładała wszelkie nadzieje na spełnienie swojej życiowej misji.

bodyy(HBO)

Jon Snow nie żyje” – twórcy nadal trzymają widza w niepewności co do losów Lorda Dowódcy Nocnej Straży. Czy na pewno umarł, a może – jak spekuluje wielu fanów – umarł Jon Snow, a powstanie Jon Stark?

Daenerys napotyka silnego człowieka” – z trailerów wynika, że Matka Smoków zmierza na spotkanie z khalem Jhaqo, dowodzącym potężnym khalasarem Dothraków. Czyżby jednak na pewnym etapie wędrówki natknęła się na Silnego Belwasa?

Cersei ponownie widzi się z córką” – najprawdopodobniej wspomniana bohaterka dowie się o śmierci Myrcelii po powrocie Jaime’a do Królewskiej Przystani.

Jak podoba Wam się tytuł? Czego spodziewacie się po oficjalnym opisie?
Zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami i spekulacjami!

źródło: ew.com