Przedstawiciele stacji kontynuują rozmowy z Georgem R.R. Martinem.

Zarówno fani serialu jak i jego twórcy muszą powoli zacząć akceptować, że emisja serialu niemal na pewno zakończy się na 8. sezonie. Jednak wcale nie musi to oznaczać, że na zawsze pożegnamy się z postaciami wykreowanymi przez George’a R.R. Martina oraz światem Westeros i Essos.

Serialowy prequel “Gry o tron” to temat, który przewija się wokół serialu już od pewnego czasu. Jeszcze w kwietniu tego roku HBO twierdziło, że na chwilę obecną nie ma żadnych planów w tym kierunku – tylko po to, by pod koniec lipca zaznaczyć, że nadal jest zainteresowane takim projektem.

W najnowszym wywiadzie z serwisem Entertainment Weekly dyrektor programowy HBO, Casey Bloys, raz jeszcze odniósł się do perspektywy powrotu do Westeros w ramach kolejnego serialu – i tym razem jego słowa znów brzmią obiecująco:

Można stwierdzić, że cały czas trwają wstępne rozmowy na ten temat. Analizujemy poszczególne wątki i możliwości, ale na chwilę obecną nie mogę sprecyzować, co konkretnie chcielibyśmy zekranizować.

rebe(Wielu fanów z pewnością pragnęłoby, aby prequel przedstawił rebelię Roberta Baratheona.
autor: Justin Sweet)

Sami twórcy serialu – David Benioff i Dan Weiss – zaznaczali wcześniej, że póki co pragną się skupić tylko i wyłącznie na “Grze o tron”, a dopiero potem rozważyć na poważnie kolejne potencjalne projekty.

Jakie wydarzenia z historii Westeros najchętniej byście obejrzeli w formie serialu?

źródło: ew.com