Pośród materiałów promocyjnych HBO o "Battle of the Bastards" i "Winds of Winter" nie znajdą się opisy ich fabuły.

HBO w tym roku dokonało szczególnych starań, aby jak najdłużej zachować fabułę nowego sezonu w tajemnicy. Jeszcze przed premierą tej odsłony stacja postanowiła o niewysyłaniu odcinków do krytyków i recenzentów. Niedługo potem wyszło na jaw, że jeden z bohaterów otrzymał pseudonim, którego w scenariuszu używano zamiast jego imienia. Przez rok aktorzy okłamywali widzów, a nawet i odtwórcy głównych ról zostali okłamani pod względem dalszych losów Jona Snowa. Kolejnym krokiem okazuje się zatajenie opisów finałowych odcinków 6. sezonu.

san

Do tej pory stacja publikowała opisy odcinków z wyprzedzeniem. Tak też było w przypadku wszystkich dotychczasowych epizodów 6. sezonu. Oczywiście opisy najczęściej były niejasne i sugestywne, jednak były i dla najbardziej wytrwałych widzów i wielbicieli stanowiły czytelne wiadomości. Ponadto zwykle potwierdzały obecność lub nieobecność określonych wątków w odcinku.

Tym razem materiały prasowe HBO o nadchodzących odcinkach zawarły wszystkie informacje dotyczące produkcji, ale nie ma w nich ani słowa na temat fabuły 9. i 10. epizodu. Na podstawie tylko tego nie można stwierdzić, że stacja nie prześle prasie zapowiedzi później. Jednak Entertainment Weekly, w oparciu o własne źródła, twierdzi że HBO zapowiedzi zachowa dla siebie.

W tej sytuacji pod znakiem zapytania stoi też porcja oficjalnych zdjęć z odcinka, które stacja zwykle publikuje 3-4 dni przed jego premierą. Warto przypomnieć, że epizod “Wichry zimy” będzie najdłuższym w historii serialu.

[Aktualizacja] O ile HBO trwa przy swojej decyzji, organizatorzy tegorocznych Emmy Awards nie mieli podobnych oporów. W ubiegłym roku serial pobił rekord w ilości zebranych nagród dla telewizyjnych produkcji, zgarniając aż dwanaście statuetek. W tym roku “Gra o tron” również jest brana pod uwagę i przy okazji wyborów nominacji, Emmy ujawniło jakże króciutkie opisy 9. i 10. odcinka.

6×09 “Bitwa bękartów”:

Warunki kapitulacji są odrzucone i zaakceptowane.

6×10 “Wichry zimy”:

Cersei staje w obliczu swojej próby.

źródło: winteriscoming.net