Najnowsze wypowiedzi dyrektora programowego HBO mogą sugerować, że stacja rozważa jednoczesne, oficjalne zamówienie zarówno siódmego, jak i ósmego sezonu "Gry o tron".

Podczas rozmowy z dziennikarzami związku TCA (Television Critics Assocation) Michael Lombardo, dyrektor programowy HBO, zdradził, że stacja prowadzi zaawansowane rozmowy z twórcami serialu na temat zamówienia produkcji na sezony 7-8.

W odróżnieniu od poprzednich lat problem ósmego sezonu wynika z tego, że aktorzy mają podpisane kontrakty do 7. sezonu włącznie i przedłużenie ich z pewnością wymaga dodatkowych negocjacji z tą częścią obsady, której postacie miałyby dożyć 8. serii.

Kwestia tego, jak długo potrwa “Gra o tron”, nadal pozostaje sprawą otwartą. W lipcu Lombardo informował o planach na osiem sezonów, zaznaczając, że jest to tylko aktualna “prognoza”, która może ulec zmianie. Z kolei sam George R.R. Martin  (który jest jednym ze współproducentów serialu) nie wykluczał nawet dziesięciu.

Zamówienie dwóch sezonów jednocześnie nie byłoby dla serialu czymś nowym – HBO postąpiło tak samo krótko po rozpoczęciu emisji 4. sezonu, zamawiając na początku kwietnia 2014 roku sezony 5-6.

Ile według Was powinno być sezonów, aby historia została opowiedziana prawidłowo?

źródło: ew.com