Na kilka dni przed premierą 7. sezonu HBO postanowiło uchylić rąbka tajemnicy zniecierpliwionym fanom. 8 zdjęć opublikowanych przez twórców zdradza sporo informacji o pierwszym epizodzie, gdyż są to zdjęcia zaczerpnięte z kręconych w nim scen. Poniżej krótkie omówienie.

Cersei-Lannister-Red-Keep
Na początku widzimy Cersei w scenerii, którą mieliśmy już okazję widzieć w trailerach. Na posadzce pokoju, w którym stoi, możemy dostrzec malowaną mapę Westeros. Królowej towarzyszy nieodłączny kieliszek, zaś po prawej stronie stoi Jaime lub malarz. Tego drugiego możemy zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Maps-Red-Keep

Jak widać, malarz powoli kończy swoją pracę, gdyż zostały mu do namalowania tereny morskie na wschód od Winterfell. Na mapie widać również ważniejsze zamki w tej części Północy, dla przykładu: Winterfell, Czarny Zamek, Wieża Cieni, Cerwyn, Borrowtown, Deepwood Motte czy Palec Flinta.

Daenerys-Targaryen-Dragonstone

Kolejne zdjęcia przedstawiają Daenerys Targaryen, która przybywa na Smoczą Skałę, dotychczasową siedzibę Stannisa Baratheona. Zdjęcia dla śledzących nowości fanów nie powinny być zaskoczeniem, gdyż zarówno Smoczą Królową w podobnej scenerii mogliśmy zobaczyć już wcześniej. W podobnym tonie można odnieść się do poniższej fotografii, widzieliśmy już bowiem Daenerys siedzącą na tym samym tronie.

Daenerys-Targaryen-Dragonstone-2

Następnie możemy zobaczyć trenujących ze sobą Brienne z Tarthu i Podricka Payne’a na dziedzińcu Winterfell. Scenę tę mieliśmy również okazję widzieć wcześniej w udostępnionych przez HBO materiałach. Na uwagę zasługuje postać po lewej stronie najprawdopodobniej będąca rycerzem z Doliny. Może to oznaczać, że Littlefinger wraz z armią Arrynów pozostał w Winterfell.

e397bd627cb094ee1427d04cc73bb6db8abf9a69c4745ac33ad73e7b34e6108ae4c2cb5527b804b11331d56b79fe7a6b

Również w Winterfell, lecz tym razem w wielkiej sali zamku, widzimy Lyannę Mormont, przemawiającą zapewne w swoim “niedźwiedzim” stylu. Zdjęcie to może zwiastować zebranie lordów w Winterfell oraz dyskusję na jakiś poważny temat, co łączy się z fragmentem opisu odcinaka “Jon organizuje obronę na Północy”.
Lyanna-Mormont

 Teraz przenosimy się na Mur, zapewne do Czarnego Zamku, gdzie widzimy Edda Cierpiętnika, aktualnego 999. Lorda Dowódcę Nocnej Straży, wraz z kilkoma braćmi. Trzymają oni dłonie na rękojeściach mieczy.

Dolorous-Edd-Nights-Watch-season-7-official

Na ostatnim zdjęciu na pierwszy plan wysuwa się Meera Reed, która najwyraźniej spotkała się z Eddem przy bramie Czarnego Zamku. Wygląda na to, że zdjęcia (powyższe i poniższe) pokazują następujące po sobie sceny.

Meera-Reed-Dolorous-Edd-season-7-official
Napięcie wokół 7. sezonu wciąż wzrasta. Czy i wy również nie możecie się doczekać naszego ukochanego serialu? Jak myślicie, czego możemy się spodziewać w pierwszym odcinku? Dajcie znać w komentarzach.