Jeden z reżyserów szóstej serii "Gry o tron" wypowiedział się niedawno o postępie zdjęć oraz o pracy na planie flagowego serialu HBO.

Podeswa wyreżyserował w piątym sezonie dwa odcinki – 5×05 (“Kill the Boy”) oraz 5×06 (“Unbowed, Unbent, Unbroken”). W jednym z ostatnich wywiadów potwierdził, że (na chwilę obecną) 6. sezon zabiera widza w nieznane:

Materiał, który obecnie kręcimy w ramach 6. sezonu, nie jest oparty na niczym z książek. Jedynym punktem odniesienia są rozmowy scenarzystów z Georgem R.R. Martinem, jako że serial wyczerpał już materiał z wydanych do tej pory powieści. Scenarzyści od kilku sezonów praktykowali odchodzenie od literackiego pierwowzoru, ponieważ wiedzieli, że w końcu historia przedstawiona w serialu wyprzedzi tę z książek.

Fakt, że Martin nadal czuwa nad serialem, może być nieco pocieszający dla fanów, którzy przeczytali książki i nie wiedzą, czego się spodziewać w kolejnych odcinkach. Podeswa, który zajmie się reżyserią pierwszych dwóch epizodów 6. sezonu, na chwilę obecną milczy na temat Jona Snowa i jego losu.

źródło: goldderby.com