W związku z polską premierą książki "Łotrzyki" w której znajdziecie opowiadanie George`a R. R. Martina, mamy dla was konkurs ufundowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

W celu wzięcia w nim udziału należy odpowiedzieć na pytanie: kto i dlaczego jest według ciebie największym łotrem w Westeros? Wasze teksty możecie wysyłać na adres kontakt@westeros.pl do 23 listopada, do godziny 20:00. Limit to 250 słów.

Spośród nadesłanych prac wyłonimy pięć, które naszym zdaniem będą najciekawsze, a ich autorów nagrodzimy kompletem książek “Łotrzyki” i “Niebezpieczne kobiety”. Wyniki konkursu podamy 25 listopada o godzinie 22:00.


otrzyki_500

Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury, nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów.

Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego zupełnie nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy. Sam spis treści wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie fanów najrozmaitszych gatunków – zawiera bowiem 21 nigdy dotąd niepublikowanych utworów. W tomie znajdziemy m.in. najnowsze opowiadanie Neila Gaimana rozgrywające się w świecie Nigdziebądź, nowelę Patricka Rothfussa opowiadającą o Bast z “Kronik królobójcy” oraz cechującą się błyskawiczną akcją opowieść Joe Abercrombiego o serii nieustannych kradzieży. I wreszcie na koniec opowiadanie samego mistrza George’a R.R. Martina, relacjonujące skrawek historii świata “Gry o tron”, opowiadające o pewnym draniu z czasów panowania dynastii Targaryenów.


503287-niebezpieczne-kobietyKsiążka wydana pod egidą George’a R.R. Martina i Gardnera Dozois opowiada o niebezpiecznych kobietach. Są wśród nich wojowniczki, przemierzające otchłanie kosmosu kobiety obcych ras, superbohaterki, weteranki wojenne, czarodziejki i buntowniczki, zabójczynie i królowe. Książka składa się wyłącznie z premierowych utworów i stanowi bogaty przekrój najpopularniejszych obecnie gatunków. Sam George R.R. Martin napisał minipowieść “Księżniczka i królowa” opowiadającą o Tańcu Smoków, krwawej wojnie domowej, która rozdarła Westeros dwieście lat przed wydarzeniami opisywanymi w “Grze o tron”.

W tomie zebrano (między innymi) teksty następujących pisarzy: Joe Abercrombie, Brandon Sanderson, Sharon Kay Penman, Jim Butcher, Diana Gabaldon, Carrie Vaughn, Sherrilyn Kenyon.


Zapraszamy was do polubienia fanpage`a wydawnictwa Zysk i S-ka, które jest sponsorem kolejnego konkursu na naszej stronie.