Laureatka nagrody Emmy, która od początku tworzyła stroje dla "Gry o tron", zakończyła na najnowszym sezonie współpracę z ekipą serialu. Zapraszamy do obejrzenia galerii kostiumów, które zaprojektowała bądź których tworzenie nadzorowała.

Clapton pracowała przy “Grze o tron” od samego początku, a więc od produkcji odcinka pilotażowego. Artystka stwierdziła, że jej praca przy serialu dobiegła końca, jako że miała okazję tworzyć kostiumy we wszystkich możliwych wątkach:

Uważam, że osiągnęłam już wszystko, co można była osiągnąć. Było dla mnie ważnym, aby przed odejściem stworzyć kostiumy dla wszystkich wątków pod kątem geograficznym.

Oprócz “Gry o tron” Michele pracowała również przy takich serialach jak “Dziennik Anne Frank” (2009), “The Devil’s Whore” czy “Rozważna i romantyczna”, a także kilku filmach – np. “Miłość i inne nieszczęścia”, “Zanim zasnę” czy “Królowa pustyni”.

Aktorka kończy obecnie prace nad filmem “Ali and Nino”; póki co nie wiadomo, co będzie jej następnym projektem ani kto zastąpi ją w ekipie “Gry o tron”.

źródła: fashionista.com / vogue.it / nymag.com / michelecarragherembroidery.com

Galeria