Dwa tygodnie temu w mediach nagłośniona została sprawa Harveya Weinsteina, amerykańskiego producenta filmowego, który został oskarżony przez stale rosnącą liczbę aktorek o molestowanie seksualne. Na łamach prasy czy też na swoich własnych kontach w serwisach społecznościowych na ten temat wypowiedziały się m. in. Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Eva Green. Wczoraj do tego grona dołączyła także Lena Headey – aktorka grająca rolę Cersei Lannister. Sytuację opisała na Twitterze.

Lena Headey opisała swoje pierwsze spotkanie z Weinsteinem, miało ono miejsce na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Według jej relacji, producent filmowy proponował jej spacer, czynił przy tym dwuznaczne gesty i komentarze. Aktorka ostatecznie potraktowała je jak żart, mimo to przyznaje, że po całej sprawie była zszokowana.

Podobna sytuacja wydarzyła się kilka lat później w Los Angeles. Headey spotkała się z Harveyem Weinsteinem, aby omówić swoją potencjalną rolę w jego nowej produkcji. Była przekonana, że po jej stanowczej odmowie w Wenecji do niczego tym razem nie dojdzie. Okazało się, że była w błędzie.

Zaprosił mnie na spotkanie przy śniadaniu. Zjedliśmy, rozmawialiśmy o filmach, ich kręceniu. Zadał mi kilka pytań dotyczących mojego życia towarzyskiego. Starałam się skierować konwersację na mniej osobiste tory. On wyszedł do ubikacji. Kiedy wrócił, powiedział, żebyśmy poszli na górę do jego pokoju, to da mi scenariusz. Kiedy znaleźliśmy się w windzie, zdałam sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Jechaliśmy, a ja mówiłam Harveyowi: “Nie jestem zainteresowana niczym poza pracą, proszę, nie myśl, że jestem tu z jakiegokolwiek innego powodu. Nic się nie wydarzy”. Milczał, kiedy skończyłam mówić. Był wściekły.

Na korytarzu Weinstein miał chwycić Lenę za ramię od tyłu i poprowadzić przez korytarz z powrotem do windy. Aktorka czuła się bezsilnie. Według słów Headey przed opuszczeniem jej powiedział, żeby nikomu nie ważyła się wspomnieć o tej sprawie.

Harvey Weinstein jest producentem filmowym, założycielem i prezesem wytwórni Miramax i The Weinstein Company. Był odpowiedzialny za produkcję m. in. “Pulp Fiction”, “Gangów Nowego Jorku” i filmowej trylogii “Władca Pierścieni”. W 2017 roku został zwolniony z własnej wytwórni z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne.

Co myślicie o tej sprawie?

źródło: winteriscoming.net / https://teleshow.wp.pl/