George R.R. Martin niedawno zakończył trasę promującą jego najnowszą książkę, Ogień i krew, która opowiada wydarzenia rozgrywające się na kilkaset lat przed Grą o tron i skupia się na historii dynastii Targaryenów. W związku z tym pisarz jeździł na spotkania autorskie, udzielił wielu wywiadów i podzielił się informacją o swoich ulubionych pizzeriach w Nowym Yorku. Zdecydowanie ma za sobą intensywny okres.

Po zakończeniu trasy Martin podziękował na swoim nie-blogu fanom, dziennikarzom i agentom literackim za zaangażowanie w projekt Ognia i krwi, który odniósł ogromny sukces na rynku książki (obecnie Ogień i krew zajmuje drugie miejsce na liście bestsellerów New York Timesa). Autor napisał także kilka słów o wyczekiwanych Wichrach zimy:

To nie wydarzy się jutro ani w następnym tygodniu, ale fani dostaną zakończenie Pieśni Lodu i Ognia. W międzyczasie macie zbliżający się ósmy sezon Gry o tron, w przygotowaniu prequel osadzony również w tym świecie. W dalszej perspektywie kolejne spin-offy i wiele innych fajnych rzeczy. Nie tylko zima nadchodzi.

Pełna zgoda – przede wszystkim nadchodzi jeszcze serial Wiedźmin produkcji Netflixa. Pierwsze zdjęcie z planu możecie zobaczyć tutaj.

Tymczasem trzymamy Martina za słowo. Czy was również cieszy optymizm autora?

źródło:

winteriscoming.net

http://georgerrmartin.com/notablog/