Oficjalna zapowiedź drugiej części polskiego wydania nowej książki w świecie PLiO!

Wydawnictwo Zysk i S-ka, odpowiedzialne za wydawanie książek George’a R.R. Martina w Polsce (z pominięciem “Świata Lodu i Ognia” wydanego przez Czwartą Stronę), oficjalnie zapowiedziało drugą część “Ognia i krwi” – książki opisującej historię rodu Targaryenów od Podboju Aegona do końca Tańca Smoków.

Zwracamy przy tym uwagę, że mówimy tutaj o drugiej połowie książki, którą w oryginalnej wersji wypuszczono w jednym tomie.

ogien_i_krew_2-large

OPOWIEŚĆ O EKSCYTUJĄCYCH DZIEJACH DYNASTII TARGARYENÓW

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.

Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, 
czym jest Silmarillion dla Śródziemia.

Książka dostępna jest na stronie wydawnictwa w promocyjnej cenie wraz z gratisową torbą z nadrukiem okładki.

Premiera oraz wysyłka egzemplarzy przedpremierowych nastąpi 28 stycznia 2019 r. Cena okładkowa wyniesie 59 zł.

źródło: strona wydawnictwa