Według informacji pochodzącej ze szkoły, w której kształci się aktor, zagra on "istotną" postać w nadchodzącym 6. sezonie serialu HBO.

Informacja wyszła od Belfast School Of Performing Arts – szkoły teatralnej ze stolicy Irlandii Północnej. Administracja wrzuciła zdjęcie z młodym aktorem oraz trójką jego nauczycieli, a w jednym z postów zaznaczyła, że Nevin będzie kręcił swoje sceny do 6. sezonu “Gry o tron” przez około dwa tygodnie.

nev

Poza tymi informacjami o samej roli nie wiadomo zbyt wiele. Fakt angażu aktora z Irlandii Północnej może wskazywać na to, że również tam będzie on kręcił swoje zdjęcia, a więc w grę wchodziłby na przykład ktoś z Północy Westeros. Być może wspomniana “istotność” roli polega na tym, że aktor wcieli się w młodszą wersję którejś ze znanych postaci podczas kręcenia retrospekcji. W takim przypadku aktor mógłby pasować do jednej z nowych ról, o których pisaliśmy w maju, a więc:

Trzech chłopców do wspólnych scen:

  • Potężny chłopak – aktor w wieku 10-12 lat, który miałby zagrać osobę w wieku 7-8. Mądry chłopak, który jest przerośnięty jak na swój wiek. Jest potężny i wysoki, ale nie jest gruby. Potrzebny do jednorazowego występu.

  • 12-letni chłopiec o kasztanowych włosach i niebieskich oczach. Aktor musi potrafić posługiwać się północnym akcentem. Będzie trenował z drewnianym mieczem.

  • 7-letni chłopiec o ciemnych włosach i zielonych oczach, również posiadający północny akcent i walczący drewnianym mieczem (zapewne z chłopcem powyżej).

Z kolei informacja z września potwierdziła retrospekcję, w której zobaczymy Hodora, a także Benjena, Brandona, Neda i Lyannę Starków. Wiemy już, że młodego Neda zagra inny aktor, więc może Nevin mógłby wcieli się na przykład w Benjena albo Brandona?

źródło: facebook.com/thebspa