Gra o tron pod wieloma względami jest opowieścią drogi i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Bohaterowie zmieniają się, dojrzewają i odkrywają sami siebie o czym już Wam wspominaliśmy. U każdego z nich wiązało się to z pewnym jedynym niepowtarzalnym momentem w całej historii, który zazwyczaj był punktem zwrotnym w życiu czy pojmowaniu świata. Nadchodzi ostatni sezon i czy jesteśmy pewni, że wszystkie wielkie momenty są już za nami?

 

 

BranInWindow

Kiedy rok temu HBO kończyło prace nad Grą o tron ekipa produkcyjna przygotowała specjalne prezenty pożegnalne dla aktorów. Każdy z nich dostał pięknie obramowane ujęcie z kręcenia najbardziej istotnej dla bohatera sceny.

I tak Isaac Hempstead-Wright (Bran Stark) dostał obraz z momentu, gdy został wyrzucony z okna. Conleth Hill grający Lorda Varysa otrzymał za to chwilę, gdy “rozpakowuje” czarnoksiężnika, a Nikolaj Coster-Waldau, żeby nigdy nie zapomniał, został obdarowany ujęciem ucinania dłoni Jaime’owi Lannisterowi. Carice van Houten wcielająca się w Melisandre może pochwalić się uroczą sceną porodu cienia w 2. sezonie, a towarzyszący jej wtedy Liam Cunningham grający Davosa Seawortha momentem wybuchu dzikiego ognia w trakcie bitwy na Czarnym Nurcie.

Nie to jednak najciekawsze, co już było, lecz co dopiero będzie. Niektórzy członkowie obsady dostali ujęcia ze scen, których jeszcze w serialu nie oglądaliśmy, a dopiero dane nam będzie je zobaczyć w nadchodzącym sezonie.

maxresdefault

Dostałem scenę, w której… to jest scena z tego roku. Nie jest duża, ale nie mogę jeszcze o niej mówić.

mówi Rory McCann grający Sandora Clegane’a.

Zaś Richard Dormer, który wciela się w Berica Dondarriona wspomina:

Moja była jednocześnie moją ostatnią sceną, taaak, nie mogę powiedzieć więcej.

Również Gwendoline Christie, czyli serialowa Brienne sugeruje, że jej najważniejsza scena jeszcze nie nadeszła:

Nie mogę Wam powiedzieć, ale nie dlatego, że nie chcę, lecz dlatego, że nie mogę.

 

Co prawda nie jest to specjalnie oryginalne stwierdzenie, ale wygląda na to, że 8. sezon będzie dla Nas jeszcze bardziej zaskakujący niż się spodziewaliśmy i będzie obfitował w więcej niezapomnianych, ważnych scen niż wszystkie poprzednie razem wzięte. Nie możemy być niczego pewni bez wiedzy na temat tego co otrzymała reszta aktorów, pozostaje nam więc snucie domysłów.

I tu pytanie do Was: czego mogą dotyczyć wspomniane sceny?

Źródło: RadioTimes