Nikolaj Coster-Waldau jest ostatnio bardzo aktywny w kwestii kontaktów z mediami. Niedawno pisaliśmy o wywiadzie dla Harper’s Bazaar, poniżej zaś możecie zapoznać się z rozmową z portalem Mashable.

O wpływie relacji swojego bohatera z Brienne na związek z Cersei powiedział:

To interesująca znajomość. Nie ma wątpliwości, że jest między nimi dużo emocji, dzielą wspólną historię. Myślę, że Jaime jest oddany swojej siostrze. To oczywiste, że on i Brienne reagują emocjonalnie, gdy są razem, ale Jaime nie pozwoliłby sobie na myślenie czy działanie o charakterze bardziej romantycznym.

Cersei-Jaime

Czy w takim razie Jaime jest lojalny wobec Cersei tylko dlatego, że nie potrafi postępować inaczej?

Tak, pewnie. To zaczęło się gdy mieli po 15, 16 lat i kręciło się wokół spełniania jej pragnień. Ten rok spędzony z Brienne w drodze, to był pierwszy raz, gdy na tak długi czas był siłą rozdzielony ze swoją siostrą. Z pewnością jest bardzo lojalny, wygląda na to, że po prostu nie potrafi tego powstrzymać. Myślę że kocha swoją siostrę.

Co by się stało, gdyby ktoś wmieszał się między bliźniaczych kochanków?

Hipotetycznie można założyć, że Jaime byłby nieszczęśliwy. Nie wiem, to znaczy, nie widziałem nikogo, kto by się wmieszał, więc nie wiem. To trudne powiedzieć, jak ktoś by zareagował. A jak ty byś zareagował?