Aktorzy “Gry o tron” są już chyba przyzwyczajeni do nieustannych pytań mediów o postacie przez nich grane. Podczas premiery filmu “Small Crimes” na festiwalu SXSW, Nikolaj Coster-Waldau, który gra w nim jedną z głównych postaci, wypowiedział się na tematy związane z jego rolą jako Jaime Lannister. Aktor wspomniał o związkach swojej postaci z Cersei Lannister oraz Brienne, a także był bliski zdradzenia pewnej informacji dotyczącej siódmego sezonu.

Znalezione obrazy dla zapytania jaime lannister season 6

Coster-Waldau nie był zbyt wylewny na wzmiankę o teorii, że Jaime miałby zabić Cersei, ale za to bardzo otwarcie mówił o relacji z Brienne:

Jest to związek zbudowany na pogardzie i lekceważeniu, które przerodziły się we wzajemny szacunek, także miłość – chociaż oni nigdy się do tego nie przyznają. Myślę, że oboje żywią do siebie silne uczucia. Nie sądzę jednak, by byli w stanie pójść o krok dalej, raczej tego nie zrobią. Życie Jaimego zawsze kręciło się wokół Cersei.

Znalezione obrazy dla zapytania koronacja cersei

Szósty sezon nie skończył się zbyt szczęśliwie dla związku Królobójcy i jego siostry. Po wysadzeniu przez nią septu i doprowadzeniu do samobójstwa Tommena, Jaime wrócił do stolicy tylko po to, żeby zobaczyć jej koronację, i nie wyglądał na zachwyconego.

Jaime jest uzależniony. Znajduje się w sytuacji, z której nie ma wyjścia. Odkąd skończył piętnaście lat, jego życie, jakiekolwiek by nie było, zaczyna się i kończy na Cersei. Będzie musiał znaleźć miejsce dla siostry w tym życiu. Robił to cały czas i teraz dotarł do momentu, w którym musi to nazwać, wyjść temu naprzeciw.

Podczas dyskusji o lojalności Jaime’a wobec Cersei, aktor prawie zdradził jedną z kluczowych informacji następnego sezonu.

W dodatku Cersei, jako królowa, nie ma innych zalotników. Ups, to nieprawda… w każdym razie będzie musiał podnieść się i spróbować zastąpić swojego ojca. Cóż, właśnie byłem blisko ujawnienia czegoś z siódmego sezonu i pomyślałem: “Co ja właściwie robię?”

A wy jak sądzicie? Znajdzie się kolejny mąż dla Cersei? A co z Jaimem i Brienne?

źródło: http://watchersonthewall.com