Dla złotej królowej nastały ciężkie czasy. Finał 5. sezonu żegna upokorzona, pozbawiona swojej pozycji, złamana. Lena Headey zdradza co nieco o sytuacji jej postaci w nachodzącym sezonie.

W pierwszym odcinku ubiegłego sezonu, choć w nieco okrojonej w stosunku do książki wersji, mogliśmy poznać przepowiednię, jaką Maggy Żaba przekazała młodej Cersei Lannister. Przepowiednia ta mówi o śmierci wszystkich dzieci królowej, po której valonqar – z valyriańskiego “mały brat” – ma odebrać jej życie. Tu pojawiają się spekulacje zarówno o Jaimie jak i Tyrionie, ale wielu zauważa też, że nie powiedziano CZYJ mniejszy brat ma tego dokonać. Tu wchodzi jeszcze jedna ważna teoria – Cleganebowl – ale o tym później.

cersei

© HBO

W wywiadzie dla Entertainment Weekly Lena Headey mówi o determinacji, jaką czuje Cersei.

To dla niej pewnie najbardziej interesujący sezon. Naprawdę nie ma nic do stracenia, a do osiągnięcia wszystko, z tej strasznej pozycji w jakiej się znalazła. 

Nie zapomniano zapytać o relacje między nią a bliźniakiem i kochankiem, Jaimem. Na to pytanie odpowiedziała:

Jej relacje z Jaimem znjadują się na poziomie dziwactwa na pełnych obrotach.

Zgodnie z przekazem magazynu, dodała też:

Jest pikantna i tak zajeb**cie mroczna. 

cersei2

© HBO

Dla Leny Headey to może być ostatni sezon. Cersei odbyła pokutę, kiedy przemaszerowała naga przez miasto, jednak to rozwiązało problem tylko jednego z zarzutów, pozostałe ma rozstrzygnąć sąd miecza. Jej przedstawicielem ma zostać sir Robert Strong, sprowadzony z granicy życia i śmierci Gregor Clegane. Jeśli Cleganebowl się spełni, drugim uczestnikiem Próby Walki stanie się jego młodszy brat, Ogar. Sandora Clegane’a łączy się postacią złowieszczego Grabarza, wojownika który skruszony odbywał pokutę wśród ludzi Wiary. Jego największym marzeniem od zawsze było dopełnienie zemsty na Górze, mamy również do czynienia z “małym bratem”, który mógłby przynieść królowej zgubę.

Co interesujące, Hafthór Júlíus Björnsson- islandzki strogman wcielający się aktualnie w rolę Góry, Która Jeździ – podał na swoim instagramie pracę tureckiego artysty, przedstawiającą walkę dwóch braci Clegane. Czy to może być ukryty spoiler?

cleganebowl

Jeszcze dziwniejsze relacje sypiającego ze sobą rodzeństwa Lannister i być może rozwiązanie kilku teorii – Królewska Przystań będzie w tym roku wyjątkowo interesująca.