“Gra o tron” po co najmniej mieszanych recenzjach ostatniego sezonu spadła w rankingu seriali serwisu iMDB — największego serwisu filmowo-serialowego na świecie — ustępując miejsca miniserialowi “Czarnobyl”, który zadebiutował 7 maja, czyli po czwartym odcinku 8. sezonu “Gry o tron”.

Przygotowana przez HBO oraz brytyjską stację Sky pięcioodcinkowa produkcja, przedstawiająca kulisy awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu, śledztwo i konsekwencje całego zdarzenia, błyskawicznie wspięła się na pierwsze miejsce rankingu, deklasując zarówno “Grę o tron”, jak i znajdującą się w ścisłej czołówce “Kompanię braci” (która zajmuje obecnie 3. miejsce). “Gra o tron” spadła na miejsce 6.

Pełny ranking prezentuje się obecnie następująco:

W miniserialu pojawili się także aktorzy znani z występów w “Grze o tron” — w obsadzie znaleźli się m.in. Donald Sumpter (maester Luwin), James Cosmo (Lord Dowódca Jeor Mormont), Michael McElhatton (Roose Bolton), Jamie Sives (Jory Cassel), Ralph Ineson (Dagmer Rozcięta Gęba), Karl Davies (Alton Lannister) i Mark Lewis Jones (Shagga).

Mieliście okazje zobaczyć serial? Jak wrażenia?

źródło: imdb.com

Wideo

Czarnoby: zwiastun serialu