Wczoraj HBO udostępniło osiem nowych zdjęć z nadchodzącego odcinka “Gry o tron”. Odcinek nosi tytuł “Eastwatch” (“Wschodnia strażnica”). Jest to nazwa jednego z zamków należących do Nocnej Straży, położonego przy morzu. Niestety żadne z udostępnionych zdjęć nie dotyczy wydarzeń na Murze.

Pierwsze ze zdjęć przedstawia Daenerys i jej namiestnika. Przypuszczalnie jest to scena, którą mogliśmy zobaczyć już w zwiastunie – Daenerys przemawiająca do ocalałych żołnierzy Lannisterów. Zastanawia wyraz twarzy Tyriona – czyżby zaczynał wątpić w słuszność wyboru strony?

Na zdjęciach możemy także zobaczyć karła na polu bitewnym, spustoszonym przez Drogona. Być może próbuje odnaleźć swojego brata? Niewykluczone jest, że Tyrion widział, jak Bronn w ostatniej chwili uratował Jaime’a przed smoczym ogniem.

Jon nadal przebywa na Smoczej Skale. Na zdjęciach widzimy, że prawdopodobnie wyjdzie powracającej z bitwy Daenerys na spotkanie.

Zdjęcie Sama i Goździk, pogrążonych w lekturze starożytnych tomów, oznacza, że w piątym odcinku wrócimy do wątku w Cytadeli, którego zabrakło w “Łupach wojennych”.

Zobaczcie wszystkie zdjęcia w galerii poniżej!

źródło: HBO, watchersonthewall.com

Galeria