HBO udostępniło pierwsze zdjęcia z długo oczekiwanego odcinka p.t. "Bitwa Bękartów"

Jak można się było domyślić, przedstawiają one jedynie wydarzenia z tytułowej bitwy, gdyż HBO pilnie strzeże innych wątków, które będziemy mogli zobaczyć w tym odcinku. Widzimy na nich armie obu stron konfliktu oraz Jona, Sansę, Davosa, Tormunda, szarżującego Wun Wuna i Ramsaya. Najciekawszym ujęciem jest według mnie to, na którym Jon pieszo, samotnie szykuje się by stawić czoła grupie konnych Boltonów. Być może jest to moment krysyzu dla wojsk Snowa, a zarazem idealna okazja na przybycie Littlefingera i Arrynów.

Epizod zadebiutuje 20 czerwca o godzinie 3 czasu polskiego i potrwa 60 minut – tym samym będzie najdłuższym (jak dotąd) odcinkiem szóstego sezonu. Jeśli chodzi o jego opis, to tym razem nie udostępniło nam go bezpośrednio HBO (pisaliśmy już o tym wcześniej), lecz… lista nominacji do nagród Emmy. Co prawda opis ten jest na tyle krótki i uogólniony na ile to możliwe, ale lepsze to niż nic. Brzmi on następująco:

Warunki kapitulacji są odrzucone i zaakceptowane.

Co to może oznaczać? Według mnie odrzucenie warunków odnosi się oczywiście do bitwy między wojskami Jona i Ramsaya, a ich zaakceptowanie – do bitwy o Meereen (wątek Meereen i spotkanie Yary z Daenerys zostały potwierdzone przez Bitwę Domysłów)

[AKTUALIZACJA] Druga część zdjęć od HBO (w liczbie 15) jest już udostępniona. Niestety żadne z nowych ujęć nie przedstawia innych postaci niż te związane z bitwą na Północy. W zamian za to możemy zobaczyć m. in. Smalljona Umbera, Haralda Karstarka, Davosa spoglądającego na stos, na którym spłonęła Shireen oraz Jona podchodzącego do Melisandre po poradę przed walką. A na koniec mamy dla was jedno “ekskluzywne” zdjęcie od Entertainment Weekly. Wychodzi na to, że Jon stawiając czoła wrogim jeźdźcom na poprzednim zdjęciu, nie jest jednak sam.

Galeria