George R.R. Martin zamieścił na swoim blogu informację o podróży na kolejny konwent, na którym zapowiedział odczytanie rozdziału z "Wichrów zimy".

Autor wybiera się na konwent Conquest 46, który odbędzie się w Kansas City w dniach 22-24 maja, aby promować “Dzikie karty” – zbierane i wydawane pod jego nadzorem serie opowiadań. Martin zaznaczył jednak, że podczas wizyty pojawi się także temat “Pieśni Lodu i Ognia”:

Tak, podczas wizyty odczytam rozdział z “Wichrów zimy” i owszem, będę mówił o “Pieśni Lodu i Ognia” oraz innych projektach, ale pamiętajcie, że przede wszystkim skupię się na “Dzikich kartach”.

Oczywiście nie potwierdza to, że autor na pewno odczyta zupełnie nowy rozdział “Wichrów”, jednak wcześniej rzadko zdarzało mu się wspominać o takich rzeczach w odniesieniu do już opublikowanych fragmentów, więc pozostajemy dobrej myśli.

Przypominamy również, że Martin zrezygnował z kilku swoich wyjazdów, aby szybciej dokończyć kolejny tom (szczegóły poniżej, w sekcji “Przeczytaj również” – możecie tam również zapoznać się z polskim tłumaczeniem najnowszego rozdziału “Wichrów”, poświęconego Sansie).

źródło: grrm.livejournal.com