Wygląda na to, że główne zdjęcia przeniosły się teraz na Islandię, do regionu Svínafellsjökul, miejsca, gdzie znajduje się wprost imponujący lodowiec. Równocześnie, od około dwóch tygodni, prace trwają też w pobliżu miejscowości Vik, w pobliżu słynnej plaży o czarnym piasku.

jodie_house_via_facebook

Zima zaczęła się już na dobre, toteż filmowanie siódmego sezonu idzie pełną parą

Uwaga! Poniżej znajdują się potencjalne spoilery!

Niedawno, bo trzy dni temu zauważono Kita Haringtona (Jona Snow), który najwyraźniej wrócił na Islandię. Oprócz niego, na wyspie tej spostrzeżono też takie gwiazdy, jak Kristofera Hivju (Tormunda), Liama Cunninghama (Davosa) oraz Joe Dempsiego (Gendry’ego). Widziano także Rory’ego McCanna (Ogara).

Plotki wskazują na to, że fabuła przenosi się ze Smoczej Skały – skąd Jon Snow przybywa łodzią – aż do Wschodniej Strażnicy, która to właśnie będzie umiejscowiona na owej plaży o czarnym piasku. W październiku takimi (między innymi) zdjęciami z Hiszpanii raczył nas serwis Watchers On The Wall:

jon_dragonstone

jon_dragonstone2

W tym momencie wygląda na to, że teraz, na Północy, ma mieć miejsce kolejna ważna bitwa, tym razem z udziałem Białych Wędrowców i ich nieumarłych sług. W Północnej Irlandii już kręcono zdjęcia, w których udział brało trzysta żywych trupów pod wodzą Nocnego Króla. Czy w takim razie Jon po raz kolejny będzie się musiał zmierzyć z odwiecznym wrogiem Westeros? Czyżby Mur został w końcu zaatakowany? Czy nowemu Królowi na Północy uda się dostać smocze wsparcie od Daenerys? Czy ludzkość będzie miała jakąkolwiek szansę w tym starciu?
Jak sądzicie?

 

(źródło: Watchers On The Wall)