Fani „Gry o tron” są tak samo niecierpliwi, co bardzo wścibscy. Od chwili, w której padł pierwszy klaps na planie siódmego sezonu ludzie szpiegują ekipę i przerzucają się coraz to nowszymi przeciekami.

Niniejszy artykuł ma – w miarę – przybliżyć, ile do tej pory wyciekło z fabuły kolejnego sezonu „Gry o tron”.

Po pierwsze, wygląda na to, że Daenerys odwiedzi Smoczą Jamę, miejsce, w którym jej przodkowie trzymali swoje smoki. Dlaczego miałaby to zrobić? Powodów jest kilka. Odwiedzenie miejsca, które ściśle łączy się z jej dziedzictwem, jeszcze ściślej ma związek z Tańcem Smoków (w tamtym to miejscu rozszalała tłuszcza uzbrojona w widły zabiła kilka smoków). Innym powodem może być to, że mógłby być to w miarę neutralny grunt do ewentualnego spotkania.

westeros.pl/nieoficjalne-wiesci-na-temat-watku-daenerys-w-7-sezonie-spoilery-s07

Po drugie, jest pewnym, że Euron dołączy do Cersei. To normalna kolej rzeczy, ponieważ nie pozostał mu (i jej) żaden potencjalny sojusznik. Wiadomo też, że porwie jedno z dwójki swoich bratanków – najprawdopodobniej Yarę.

westeros.pl/gra-o-tron-nowe-spoilery-dotyczace-7-sezonu

Po trzecie, pojawi się Gendry! Czyżby miał zostać nowym lordem Końca Burzy?

http://watchersonthewall.com/spoiler-report-two-game-thrones-cast-members-spotted-belfast-today/

Po czwarte, pojawi się Meereen. Czy Daario zdradzi Daenerys, czy pozostanie jej wierny? Czy jako taki porządek, który pozostawiła w dawnej Zatoce Niewolniczej (obecnie: Zatoce Smoków) będzie wystarczający?

wikiofthrones.com/3822/game-of-thrones-is-going-to-return-to-meereen-for-season-7

Po piąte, czwarty odcinek siódmego sezonu prawdopodobnie będzie nosił nazwę „Wielkie Drzewo”. Czy ma to związek z Branem? Z Północą jako taką? Czy chodzi o czardrzewo w Winterfell? Jedno wiemy na pewno – będzie ciekawie!

winteriscoming.net/2016/10/14/take-closer-look-call-sheet

Po szóste, powróci Edmure. Czy lord Tully odegra jeszcze jakąś ważną rolę, czy może stanie się pacynką w rękach siostrzenicy i starego kolegi, Petyra Baelisha?

http://watchersonthewall.com/filming-continues-barrika-next-locations-ready-action-preparations-malpartida-character-returns/

Sieć jest też pełna powieściopisarzy, którzy twierdzą, że doskonale wiedzą, jak przebiegnie fabuła przyszłego sezonu. Uczulamy naszych czytelników, żeby nie wierzyli żadnemu z nich. Mimo drobnych smaczków, warto zachować apetyt na danie główne, a siódmy sezon zapowiada się wyjątkowo smakowicie!