Miguel Sapochnik, który wyreżyserował siódmy i ósmy odcinek obecnego sezonu "Gry o tron" (obydwa zebrały bardzo pozytywne recenzje) na pewno wyreżyseruje co najmniej jeden epizod w 6. serii, która zadebiutuje wiosną przyszłego roku.

Reżyser “Hardhome” i “Daru” umieścił na swoim Twitterze krótką notkę, informującą, że powrócił wczoraj z Belfastu, gdzie rozpoczęły się przygotowania do szóstego sezonu:

sapo2

Produkcja nowego sezonu dopiero rusza i na chwilę obecną nie wiadomo, ile odcinków wyreżyseruje Sapochnik ani które dokładnie będą to epizody. Odcinki 5×07 i 5×08 zostały generalnie odebrane bardzo pozytywnie i można założyć, że dalsza współpraca z reżyserem wyjdzie HBO na dobre.

Dwa wspomniane odcinki były pierwszymi, jakie wyreżyserował Sapochnik w ramach “Gry o tron”, jako że dołączył do ekipy dopiero w piątym sezonie. Wcześniej stanął za kamerą “Repo Men” (jego debiut filmowy), a także reżyserował odcinki takich seriali jak m.in. “House”, “Fringe”, “Falling Skies”, “Banshee”, “Under the Dome”, “Extant” czy “Revolution”.

źródło: twitter.com/MigSapochnik