Reżyser 4. i 5. odcinka siódmego sezonu nie powróci na finałową odsłonę serialu.

Matt Shakman, jeszcze przed dołączeniem do gromady twórców serialu, wyreżyserował kilka znanych produkcji jak Fargo czy Mad Men, jednak fani Gry o Tron już zawsze będą go pamiętać przede wszystkim jako twórcę ognistego odcinka akcji “Spoils of War”. Jak wypadnie jego kolejny epizod, “Eastwatch”, przekonamy się już w poniedziałek. Niestety, będzie to ostatni pokaz reżyserii Shakmana w serialu.

W wywiadzie dla magazynu Inverse zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w tworzeniu ostatniego sezonu.

Nie wracam na 8. sezon. Jeszcze zanim zacząłem, poszedłem na lunch z Davidem Nutterem, innym reżyserem, który wykonał fantastyczną robotę przy produkcji. Powiedział mi: “Dadzą ci kluczyki do najlepszego Ferrari na świecie – wszystko czego oczekują, to żebyś wcisnął gaz do dechy.”. Wziąłem sobie te słowa do serca. 

Według operatora Roberta McLachlana początkowo odcinkiem 7×04 miał zająć się właśnie David Nutter. To reżyser epizodu 5×09 “Dance of Dragons”, w którym Drogon zaatakował Synów Harpii na Arenie Daznaka. W pracy przy 7. sezonie musiał jednak zrezygnować z powodów zdrowotnych.

Pozostało nam czekać na “Eastwatch”, który według zapowiedzi McLachlana przedstawi “piękne, satysfakcjonujące widzów sceny”.


źródło: winteriscoming.net