Jeremy Podeswa i Alan Taylor analizują kluczowe wydarzenia.

Serwis Hollywood Reporter miał ostatnio okazję zamienić kilka słów z dwoma reżyserami “Gry o tron” – Jeremym Podeswą i Alanem Taylorem. Zabrali oni głos w sprawie kluczowych wydarzeń z 7. sezonu “Gry o tron”.

Podeswa, odpowiedzialny w poprzednim sezonie za odcinki 7×01 (“Dragonstone”) i 7×07 (“The Dragon and the Wolf”), najpierw wypowiedział się w sprawie upadku Muru:

Dopiero po przeczytaniu scenariusza w końcu to do człowieka dociera: “Naprawdę to zrobią. To spektakularna i pełna rozmachu scena. Jak ją nakręcić?”. Musiałem przeanalizować, w jakim stopniu użyjemy rekwizytów, a ile pracy zrobi za nas zespół od efektów specjalnych. Wiedziałem jednak, że mam wsparcie naszej całej ekipy.

wall1

Nocny Król dokonuje wyłomu w Murze – kadr z finału 7. sezonu (HBO)

 

Reżyser zabrał także głos odnośnie do uczucia rodzącego się między Jonem a Daenerys:

Ujawniamy kluczową informację z przeszłości, która będzie także miała wpływ na przyszłość. Zależało nam na tym, aby pozostawić widza z pytaniem: co będzie dalej? Scenariusz przedstawił scenę miłosną, ale nie zawarto w nim żadnych informacji odnośnie do tego, jakie uczucia nimi targają. Celowo przygotowaliśmy ujęcie, w którymi Kit i Emilia nieruchomieją i przez chwilę patrzą sobie prosto w oczy. Według mnie oraz ich samych to dowód na to, że do tych wydarzeń doprowadziła ich czysta namiętność. Nie do końca rozumieją jeszcze, co się między nimi rodzi i jakie będą tego konsekwencje.

drag

Scena miłosna między Jonem a Daenerys – kadr z finału 7. sezonu (HBO)

 

Z kolei Alan Taylor skomentował kluczowe wydarzenie z odcinka, który wyreżyserował, czyli 7×06 – “Beyond The Wall”:

Nie pierwszy raz “zabijam” ulubione postacie widzów w serialach HBO: zabiłem Neda Starka, zabiłem Juliusza Cezara (w “Rzymie” – przyp. red.), zabiłem Dzikiego Billa Hickoka (w “Deadwood” – przyp. red.). To dla dla reżysera wyjątkowe uczucie, ponieważ towarzyszy mu świadomość, że wydarzenia, które kręci, będą miały spory wpływ na serial i fanów. Dlatego też wiedziałem, że zabicie smoka będzie niczym zabicie niewinnego szczeniaka. Zabicie człowieka w serialu zawsze jest nacechowane licznymi emocjami, ale zabicie jednego z ukochanych przez widownię smoków? Wiedziałem, że odbije się to szerokim echem.

vis

Zabity przez Nocnego Króla Viserion – kadr z odcinka 7×06 (HBO)

Które wydarzenia z 7. sezonu najbardziej zapadły Wam w pamięć?

źródło: thehollywoodreporter.com