Hightower

"Oświetlamy drogę"

Informacje

Siedziba rodu:Hightower, Oldtown
Dewiza:
Oświetlamy drogę | polski
We Light the Way | angielski
Herb:Biała, emanująca ogniem wieża na szarym tle

Opis

Ród Hightower z Hightower jest jednym z najważniejszych rodów z Reach oraz lojalnym wasalem rodu Tyrellów. Hightowerowie należą do jednych z najstarszych i najdumniejszych rodów. Znani z handlu oraz będący stolicą Wiary Siedmiu Hightowerowie starali się unikać wojen, znajdując zawsze pokojowe rozwiązania. W ich mieście znajduje się również Cytadela, w której są szkoleni maesterowie.

Początki rodu Hightowerów sięgają czasów, gdy Pierwsi Ludzie pojawili się w Westeros. Zbudowali oni osadę zwane Starym Miastem na południowo-zachodnim brzegu Westeros, przy ujściu rzeki Honeywine. Zaczęto również budowlę wieży Hightower, która była kontunuowana przez następne pokolenia. Podczas najazdu Andalów Hightowerowie sprzymierzyli się z przybyszami, dzięki czemu zachowali swoje bogactwa, ziemie oraz przywileje. Chronieni przez siłę Wysogrodu lordowie ze Starego Miasta zaczęli zajmować się handlem, z czasem stając się jednym z najbogatszych i najpotężniejszych rodów szlacheckich w Westeros.

Hightowerowie byli również jednymi z pierwszych lordów, którzy przyjęli wiarę Siedmiu, tym samym stając się stolicą Wiary. Podczas Podboju Aegona ówczesny lord Starego Miasta - Manfred Hightower - otworzył bramy przed najeźdźcą. Aegon Targaryen oszczędził miasto, a Wielki Septon namaścił nowego króla Władcą Siedmiu Królestw. Gdy wybuchła rebelia Roberta, Hightowerowie pozostali wierni rodom Targaryenów i Tyrellów. Po śmierci Szalonego Króla ugięli kolana przed nowym królem Robertem Baratheonem i przysięgli mu wierność. Podczas Wojny Pięciu Królów wraz z Tyrellami poparli Renly'ego Baratheona, a po jego śmierci przyłączyli się do rodu Lannisterów. Obecnym lordem Starego Miasta jest Leyton Hightower. Hightowerowie mają w herbie białą, poziomową wieżę, ukoronowaną ogniem na szarym tle. Ich dewiza brzmi: "Oświetlamy drogę".