Redwyne

Informacje

Siedziba rodu:Arbor
Herb:Pęk winogron na niebieskim tle

Opis

Redwyne'owie z siedzibą na znanej na całym świecie (za sprawą eksportowania win) wyspie Arbor są jednymi z najpotężniejszych rodów zaprzysiężonych Tyrellom z Wysogrodu. Ich siłą jest potężna flota, licząca ponad 200 statków wojennych i przeszło tysiąc fregat handlowych.

Redwyne'owie szczycą się rodowodem sięgającym legendarnego wojownika i króla Pierwszych Ludzi Gartha Zielonorękiego; niegdyś panowali na swojej wyspie i przybrzeżnych ziemiach jako Królowie Arbor. Ich ród miał się związać z Tullymi poprzez małżeństwo Bethany Redwyne z Bryndenem Tullym, jednak ten drugi odrzucił propozycję zaręczyn. Przebywający na wygnaniu Viserys Targaryen ufał, że ród Redwyne'ów dołączy do niego, gdy ten powróci do Westeros.

Podczas rebelii Roberta Baratheona ówczesna i obecna głowa rodu, lord Paxter Redwyne, połączył siły ze swoim kuzynem Macem Tyrellem i pozostał wierny Szalonemu Królowi i Żelaznemu Tronowi. Podczas konfliktu zapewnił morską blokadę obleganego przez Mace'a Turella Końca Burzy, odcinając pozostającego w mieście Stannisa Baratheona od dostaw zaopatrzenia.

Podczas rebelii Greyjoyów flota Redwyne'ów wspomagała działania wojenne kierowane przez Stannisa Baratheona. Dowódcom udało się zaskoczyć i w dużej mierze zniszczyć Żelazną Flotę dowodzoną przez Victariona Greyjoya. Po śmierci Roberta Baratheona i wybuchu Wojny Pięciu Królów synowie Paxtera Redwyne'a, Horas i Hobber, są trzymani jako zakładnicy w Królewskiej Przystani, aby trzymać ród Redwyne'ów w szachu i uniemożliwić im dołączenie do Renly'ego Baratheona i sił Tyrellów. Po śmierci Renly'ego Hobber w geście dobrej woli zostaje odesłany do ojca, jednak Horas pozostaje zakładnikiem. Pod koniec konfliktu Redwyne'owie w ślad za Tyrellami dołączają do Lannisterów i przysięgają wierność Żelaznemu Tronowi. Po klęsce Stannisa w bitwie nad Czarnym Nurtem, w której pod koniec wzieły udział także statki Redwyne'ów, lord Tywin Lannister zaprasza lorda Paxtera do małej rady, a także zgadza się na obniżkę ceł na wina z Arbor na 30 lat. Jednak po śmierci Tywina Cersei Lannister odwołuje lorda Paxtera z małej rady i nakazuje jego flocie przystąpić do oblężenia Smoczej Skały, aby ostatecznie pokonać Stannisa Baratheona. Nieobecność floty Redwyne'ów wykorzystują żelaźni ludzie, którzy pod dowództwem Eurona Greyjoya łupią Arbor. Po ataku Greyjoyów na Arbor lord Paxter wypływa wraz ze swoją flotą w kierunku Reach, pozostawiając oblężenie Smoczej Skały Lorasowi Tyrellowi. W międzyczasie zostaje również ponownie powołany do małej rady, tym razem jako starszy nad statkami, a flota Redwyne'ów zostaje przekształcona we flotę królewską.