Na początku roku na naszym portalu pojawiła się informacja o nowym opowiadaniu George'a R. R. Martina, zatytułowanym "The Sons of the Dragon", które miało ukazać się wraz z innymi utworami z tematyki magii i miecza w antologii "The Book of Swords".

Fanów na pewno ucieszy fakt, że tomik “The Book of Swords”  trafił do księgarń we wtorek 10 października. Warto zaznaczyć, że opowiadanie nie jest w żadnym wypadku winne przedłużającego się oczekiwania na “Wichry zimy” – tekst to niewykorzystany materiał, który powstał przy okazji prac nad “Światem Lodu i Ognia”, ostatecznie jednak się w nim nie ukazał.

Martin zdradzał już szczegóły dotyczące “The Sons of the Dragon”: przybliży nam historię synów Aegona Zdobywcy, mianowicie Aenysa I i Maegora I, odpowiedniego drugiego i trzeciego króla z dynastii Targaryenów. Autor zaznaczył, że będzie to dzieło nieco odbiegające od jego innych książek, gdyż więcej będzie w nim opowiadania niż akcji.

W zbiorze oprócz historii Martina pojawią się także opowiadania takich autorów jak Robin Hobb czy Scott Lynch. Antologię można kupić na Amazon.co.uk. Na tę chwilę nie ma informacji o polskim wydaniu.

źródło: winteriscoming.net / http://awoiaf.westeros.org