Jak niedawno pisaliśmy Nikolaj Coster-Waldau został pierwszy raz nominowany do nagrody Emmy za drugoplanową rolę Jaimego Lannistera. Budzi tym  samym żywe zainteresowanie prasy.

W ostatnim wywiadzie dla portalu The Wrap, aktor przywołuje budzącą emocje scenę śmierci Lady Olenny Tyrell jako jedną z jego ulubionych w całym 7. sezonie.

I wreszcie, gdy wszyscy są niemal całkowicie przekonani o kompletnej porażce Lannisterów, [Jaime] odwraca losy wojny. Wykonał perfekcyjny manewr tak z militarnego, jak i taktycznego punktu widzenia. Pomimo tego, że przychodzi jako zwycięzca, to wciąż traktuje Lady Olennę z szacunkiem. Zrobił wszystko prawidłowo i zyskał to co założył, czyli pełną kontrolę sytuacji. Zamierzał być miłościwy i zaoferował jej, według niego, lekką śmierć poprzez wypicie trucizny. W ostatniej chwili ona zmienia zupełnie układ sił, przejmując kontrolę. To było piękne. Praca z taką aktorką jak Diana Rigg jest bardzo ekscytująca, a ona sama jest wspaniała, tak jak można się tego spodziewać. Według mnie była to bardzo ważna scena nie tylko dla ostatniego sezonu, ale dla całego serialu w ogóle.

To zastanawiające, że Coster-Waldau mówiąc o tej scenie jako jednej z ulubionych z “całego serialu”, robi to, gdy ostatni sezon jest już sfilmowany. Oznaczałoby to umieszczenie powyższej sceny wśród tak pamiętnych sytuacji z udziałem Jaimego jak wyrzucenie Brana przez okno, konwersacja z Brienne w łaźni, czy szaleńcza konna szarża przeciwko Daenerys  dosiadającej Drogona. Sądzę, że można bez sprzeciwów uznać, że wspomniana scena ładnie się komponuje w wymienionym panteonie.

281596f3-bd81-4242-8a51-06cc9e593a06-69cddade06a88d9735d83ed0d43fe6551920fa5a98a4b9d5057153400907220a99ff0e824e1dfb1d89c5cbb008136f5f

Miejmy nadzieję, że będziemy mogli dodać parę pozycji do powyższej listy, gdy Gra o Tron ostatecznie się zakończy. A’propos kończenia, to Nikolaj jest bardzo usatysfakcjonowany włożoną w całe show pracą, choć jest kilka rzeczy z codziennego pobytu na planie, za którymi nie będzie tęsknił.

Jestem pewny, że istniej wiele finansowych powodów, by przedłużyć Grę o Tron jeszcze o dwa lub trzy lata, ale nigdy nie było to priorytetem dla twórców (David Benioff i D.B. Weiss). Wydaje, że idziemy właściwą drogą. Ale owszem, będzie mi brakować przysiąg [śmiech]. Nie będzie mi  za to brakować zbroi. Kostiumy były piękne, ale bardzo ciężkie.

Rozdanie nagród Emmy już 17 września, a zatem trzymajmy kciuki by Nikolaj Coster-Waldau wrócił do domu ze złotem.

Źródła: watchers on the wall