Grupa Fajne RPG, wydająca w naszym kraju takie systemy jak Wolsung czy Savage Worlds, zapowiedziała wydanie  A Song of Ice and Fire Roleplaying: A Game of Thrones Edition – drugiej edycji gry fabularnej opartej na prozie George’a R.R. Martina.

Jak informuje wydawca, Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG oferuje graczom szansę na wcielenie się w szlachciców z Westeros lub ich popleczników, a ich celem jest zapewnienie swojemu rodowi wpływów i sławy.

Grę cechuje prosta, intuicyjna, ale elastyczna mechanika, posiadająca dedykowane zasady do rozwiązywania konfliktów społecznych oraz przeprowadzania epickich bitew. Gracze tworzą własny ród, którego członków chcą odgrywać, wraz z jego historią, siłami zbrojnymi, domeną, mottem i herbem oraz pozostałymi członkami rodziny.

Plan wydawnictwa zakłada wydanie dwóch podręczników jeszcze w tym roku i trzeciego na wiosnę 2016. Podręczniki, o których mowa, to:

  • Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG – Starter, czyli broszura dzięki której poznacie zasady podstawowe gry i będziecie mogli wstępnie poznać ten system.
  • Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG – Przewodnik po Westeros to podręcznik opisujący w szczegółach kontynent Westeros, jego geografię, politykę, najważniejszych mieszkańców i najbardziej charakterystyczne miejsca.
  • Pieśń Lodu i Ognia: Gra o Tron RPG – Księga Zasad, czyli podręcznik podstawowy do gry, w którym znajdziecie pełne reguły rozgrywki oraz zasady tworzenia swoich rodów.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu. Będziemy Was informować o dalszym rozwoju projektu.

 

Galeria