Dziś stacja HBO postanowiła ujawnić datę premiery 7. sezonu, jak również pierwszy plakat i krótką zapowiedź.

W tym roku stacja postawiła na wspólny motyw lodu i ognia. Pierwszy plakat przedstawia płomienie sięgające ku ścianie lodu, co było oczywistym nawiązaniem do najważniejszych wątków i postaci nadciągającego sezonu – Daenerys Targaryen i Jona Snowa.

game-of-thrones-teaser-poster-season-7

Jak się okazuje, nie chodziło tu tylko o to, bowiem stacja w iście epicki sposób postanowiła ujawnić również datę premiery 7. sezonu – na oficjalnej stronie serialu uruchomiono pomysłową transmisję na żywo, w której na środku oświetlonej pochodniami sali ustawiono ogromną bryłę lodu z zatopioną wewnątrz datą premiery. Fani mogli pośrednio przyczynić się do przyspieszenia stopienia się lodu, gdy bowiem w komentarzach pod postem na Facebooku wpisywali słowo “Fire!” bądź “Dracarys!” wypełniali licznik, który po osiągnięciu odpowiedniej wysokości sprawiał, że bryła była dodatkowo omiatana płomieniami z miotaczy ognia. W końcu po setkach tysięcy komentarzy lodowa bariera padła, oczom tysięcy widzów ukazała się data premiery, a my z przyjemnością ogłaszamy, że 7. sezon Gry o tron rozpocznie emisję 16 lipca 2017 roku!

16939181_10154556121002734_8432279593216134190_n

Po ujawnieniu daty premiery HBO zaprezentowało też krótką zapowiedź nadchodzącego sezonu, w której kamienne symbole poszczególnych rodów walczyły ze sobą, poruszając się na kole, a towarzyszyły temu głosy aktorów wypowiadających najbardziej znane kwestie z całego serialu. Jest to oczywiście nawiązanie do słów Daenerys z ostatniego sezonu, o tym, że walka o władzę w Westeros to nic innego jak ciągle obracające się koło, gdzie na zmianę wygrywają poszczególne rody, zaś jej zamiarem jest to koło zniszczyć. Poniżej możecie obejrzeć wersję z polskim lektorem.

Czy do tego dojdzie, jak potoczy się wojna z Innymi oraz kogo wybierze Brienne – Tormunda czy Jaime’a – przekonacie się już 17 lipca, ponieważ premiera w Polsce będzie miała miejsce dzień później.