George R.R. Martin poinformował na swoim blogu, że Dunk i Jajo na pewno doczekają się kolejnych opowiadań – i podał również tytuły kilku z nich, które mogą wskazywać możliwą fabułę bądź miejsca, w których będzie się rozgrywać. Autor zaznaczył również, że sam nie zna jeszcze kolejności, w której dane historie będą się ukazywać oraz że będą się one przeplatały z kilkoma innymi, jeszcze nie znanymi z tytułu opowiadaniami. Chronologia przyszłych opowiadań (również w stosunku do wcześniejszych wydań) także nie jest znana.

Poznaliśmy następujące tytuły (z możliwymi, nieoficjalnymi tłumaczeniami):

The Village Hero” (“Zbawca wioski”) – którego akcja ma się rozgrywać w Dorzeczu.

The Sellsword” (“Najemnik”) – szczegóły fabuły nie są znane, choć tytuł sugeruje, że bohaterowie mogą dołączyć do którejś z kompanii najemników.

The Champion” (“Zwycięzca”) – szczegóły fabuły nieznane; tytuł sugerujący udział Dunka w turnieju rycerskim.

The Kingsguard” (“Królewski Gwardzista”) – szczegóły fabuły nieznane; najprawdopodobniej historia Dunka wstępującego do Gwardii Królewskiej.

The Lord Commander” (“Lord Dowódca”) – szczegóły fabuły nieznane, najprawdopodobniej Dunk otrzyma stanowisko Lorda Dowódcy.

Polscy czytelnicy mogli poznać Dunka i Jajo za sprawą wydanych wcześniejszych opowiadań w postaci zbioru “Rycerz Siedmiu Królestw”.

źródło: grrm.livejurnal.com