Fanowskie zdjęcia oraz wpis na Twitterze dają nam potwierdzenie, że twórcy "Gry o tron" po paru miesiącach (castingi rozpoczęły się w czerwcu) wybrali aktorkę do roli kolejnej czerwonej kapłanki.

Nowa czerwona kapłanka pojawi się w wątku Meereen i wcieli się w nią brytyjska aktorka Melanie Liburd, którą mogliśmy wcześniej oglądać w epizodycznych rolach w takich serialach jak „Strike Back”, „Dracula”, „Stalker” czy „CSI: Las Vegas”. Aktorka zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie z potwierdzeniem, że wybiera się do Hiszpanii kręcić sceny do „Gry o tron”:

meli2

Jednocześnie hiszpańska strona Los Siente Reinos, śledząca na bieżąco postęp prac nad 6. sezonem w Hiszpanii, opublikowała zdjęcie przedstawiające aktorkę na planie:

redp

Wygląda więc na to, że roli nie dostała Tehmina Sunny, której przesłuchanie do roli wyciekło do Internetu, o czym pisaliśmy w tym newsie. Dla ciekawskich w poniższym zakrytym fragmencie prezentujemy opis jednej ze scen, które zostały wybrane dla nowej postaci – przy czym przypominamy, że niekoniecznie musi się ona pojawić w 6. sezonie – jako że ostatnio wcielający się w rolę Eurona Greyjoya Pilou Asbæk poinformował o scenach pisanych tylko na potrzeby przesłuchań do ról.

Opis wcześniej wspomnianej sceny, wykorzystanej podczas przesłuchań aktorów do roli:

Spoiler! UwagaPokaż spoiler

źródła: twitter.com/mellyliburd
lossientereinos.com