Duński aktor udzielił pierwszego wywiadu od czasu dołączenia do obsady "Gry o tron", w którym opowiada o wcieleniu się w rolę Eurona Greyjoya. Zapraszamy do zapoznania się z przetłumaczonymi fragmentami.

W rozmowie z duńskim serwisem Soundvenue Asbæk tak opowiadał o początku swojej przygody z „Grą o tron”:

Nie mogę powiedzieć zbyt wiele o fabule 6. sezonu, ponieważ podpisałem już wiele dokumentów, które mi tego zabraniają. Oczywiście doniesienia o tym, że gram Eurona Greyjoya, są jak najbardziej prawdziwe. Zaczęło się od tego, że spotkałem się z twórcami serialu [Danem Weissem i Davidem Benioffem – przyp. red.] na kawie. Zaznaczyli, że „Borgen” [duński serial znany w Polsce pod tytułem „Rząd”, w którym Asbæk gra jedną z głównych ról] jest dla nich jednym z najlepszych telewizyjnych dramatów, jakie kiedykolwiek oglądali. Ja z kolei jestem fanem „Gry o tron”. (…) Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze, w ogóle nie „trąciło” Hollywoodem. Zrozumiałem, że nawet najlepsi i najbardziej znani jego przedstawiciele potrafią być luzakami. 

Asbæk jest drugim aktorem z serialu „Borgen”, który otrzymał angaż do „Gry o tron”. Wcześniej w 5. sezonie – konkretnie w odcinku 5×08, skupiającym się na bitwie w Hardhome – mogliśmy oglądać Birgitte Hjort Sørensen w roli jednej z przywódców dzikich, Karsi; aktorka występuje w „Rządzie” właśnie u boku Asbæka.

borg(kadr z serialu „Borgen”)

Aktor mimo zakazu zdradzania elementów fabuły przyznał, że brał udział w kręceniu sceny, o której informacja pojawiła się wraz z wiadomościami o jego angażu – osoby, które przeczytały książki, zapewne bez problemu domyślą się, o jakie wydarzenie chodzi:

Nie mogę niczego zdradzić, ponieważ fani potrafią się wiele domyślić nawet na podstawie szczątkowych informacji. Nawet teraz nikt nie wiedziałby o tym, że dołączyłem do serialu, gdyby nie zauważono mnie w Irlandii przy kręceniu sceny, w której wielu statystów skanduje: „Euron! Euron! Euron!”. 

Dla osób, które nie czytały książek, a chcą wiedzieć, na czym polega ta scena, prezentujemy poniżej krótki opis, który oczywiście zawiera spoilery z „Uczty dla wron”:

Spoiler! UwagaPokaż spoiler

eur2(Euron Greyjoy – autor: G-Skywalker)

Duński aktor zdradził też ciekawą rzecz na temat sceny, której użyto podczas jego przesłuchania do roli:

Nawet scena, którą nagrywałem podczas przesłuchania do roli, została wymyślona specjalnie na potrzeby castingu, a nie samego serialu, by nie dopuścić do wycieku.

Może to oznaczać, że podobnie było z poprzednim wyciekiem nagrania z przesłuchania innej aktorki i tamtej sceny również nie zobaczymy w serialu.

Co sądzicie o castingu Asbæka? Czy aktor pasuje do roli Eurona?

źródło soundvenue.com