Serwis WatchersOnTheWall, powołując się na swoje (do tej pory praktycznie niezawodne) źródła poinformował, że duński aktor Pilou Asbæk wcieli się w rolę Eurona Greyjoya - brata Balona i wuja Theona.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wątek Greyjoyów będzie w końcu kontynuowany w 6. sezonie “Gry o tron” – najpierw informowaliśmy o castingach do nowych ról, w tym roli “słynnego pirata”, później naoczni świadkowie potwierdzili, że ekipa serialu powróciła do przystani Ballintoy, w której kręcono sceny na Żelaznych Wyspach w 2. sezonie – wreszcie dziś mamy informację o angażu do roli Eurona.

euron3(Euron Greyjoy – autor: Mathia Arkoniel)

Według WatchersOnTheWall twórcy serialu wybrali Duńczyka Pilou Asbæka, znanego w swoim kraju z jednej z głównych ról w popularnym serialu “Borgen” (“Rząd”) – tym samym, w którym grała Birgitte Hjort Sørensen, czyli Karsi z odcinka 5×08. 33-letniego Asbæka mogliśmy również oglądać m.in. w serialu “The Killing” (“Forbrydelsen”), “Rodzinie Borgiów” oraz filmie Lucy. W zeszłym roku był jednym z prowadzących konkurs Eurowizji.

pil2

Źródła z planu donoszą o kręceniu bardzo ważnej sceny w przystani Ballintoy, w której obecna była również Gemma Whelan, czyli Asha (w serialu Yara) Greyjoy. Można bezpiecznie założyć, że chodzi o znany z książek wiec, mający na celu wybranie nowego władcy.

Jak Wam się podoba ten casting?

źródło: watchersonthewall.com