Nadchodzi zima (jakby nie było) a wraz z nią kolejne newsy na temat nowego sezonu naszego serialu. Widzowie mogą już być pewni dwóch nowych twarzy w obsadzie. Kogo i jakie zagrają role?

Jak donosi Entertainment Weekly, do obsady “Gry o tron” został wcielony Ian McShane. Ten 72-letni Brytyjczyk może się poszczycić nominacjami do nagród Emmy i Złotych Globów, z czego jedną zwycięską (Złote Globy ’04), za rolę w serialu “Deadwood”. Ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak “Death Race”, “Piraci z Karaibów”, “Filary ziemi” czy “Hercules”.

ian2

HBO na razie nie ujawnia, jakiej roli ma się podjąć. Fani na podstawie castingowych wieści (patrz: sekcja “przeczytaj również”) wnoszą, że będzie to Randyll Tarly, lord Horn Hill, ojciec Samwella. Cytując:

Ojciec, 50-60 lat, jeden z najwspanialszych wojskowych w Westeros – pozbawiony humoru, poważny i wzbudzający grozę. Stosuje wojskową dyscyplinę zarówno w polu jak i w domu. Rola opisywana jako „poważna”, jeśli chodzi o 6. sezon. Postać ta będzie związana z jedną z dotychczasowych postaci.

Mniej liczna grupa twierdzi, że będzie to Euron Greyjoy, również nieoficjalnie figurujący w spisie postaci szóstego sezonu.

Pirat, 40-50 lat. Jest „słynnym piratem i postrachem mórz na całym świecie. Podstępny i bezwzględny człowiek, zdający się czasami być na skraju szaleństwa”. Mężczyzna o groźnym wyglądzie, mający odegrać sporą rolę w sezonie.

To byłoby jednak pewnym zawodem dla wielbicieli tego bohatera, którzy chętniej by widzieli w tej roli Madsa Mikkelsena, tytułowego bohatera serialu “Hannibal”. Ponadto, postać Iana choć ma odegrać kluczową rolę, nie otrzyma zbyt wiele czasu antenowego.


Kolejnym obsadzonym jest Eddie Jackson. Jak podaje agencja Irlandczyka, już rozpoczął pracę na planie w Belfaście, a ma także pojawić się w Hiszpanii.

eddie

Spekuluje się, że on także jest krewnym Sama, wspomnianym w szkicu castingów jako “brat”:

Brat, dwadzieścia kilka lat. Wysportowany i uzdolniony myśliwy. Wspaniały szermierz – niezbyt bystry, lecz pozostaje ulubieńcem ojca.

A zatem Dickon Tarly. młodszy brat i pośredni powód, dla którego Randyll pod groźbą śmierci odesłał Sama na Mur, widząc w młodszym synu lepszego spadkobiercę Horn Hill i valyriańskiego miecza Tarlych, Jadu Serca.

W szkicu obok dwóch powyższych postaci figurują jeszcze “matka” i “siostra”, które miałyby uzupełnić obraz rodziny Samwella.