Edmure Tully

Jedyny syn Hostera Tully. Brat Catelyn i Lysy. Po śmierci ojca dziedziczy rodu Riverunn oraz Dorzecze. Podczas Wojny Pięciu Królów dowodził armią Dorzecze (w zastępstwie za ojca) walcząc za Robba Starka. Bierze ślub z Roslin Frey i zostaje wzięty do niewoli podczas Krwawych Godów.

Komentarze (4)

 • iwa27
  iwa27 26/08/2014 22:18
  Oto opis tej postaci w książce "....był krępym, młodym mężczyzną o bujnej kasztanowej czuprynie i ognistej brodzie" Dlaczego w filmie wygląda inaczej?
 • LuckyLolitka
  LuckyLolitka 13/05/2015 18:55
  A dlaczego w serialu wszyscy są o od groma lat starsi? Pytanie do publiczności^^.

  Edmure. Lubię tę ciapę. To do mnie niepodobne ale lubię tę ciapę. Nikt go nie doceniał a wcale tak żle sobie nie radził. A wszystko co dostał w podzięce za swe trudy to opiernicz od Robba. Perfidia.
  Chociaż mam leciutki żal że wolał sekundować Brandonowi Starkowi w pojedynku zamiast Petyrowi, ale to się wytnie ;). Każdy popełnia w życiu błędy. Niech zna Edmure moje dobre serduszko^^.
 • Anonim 24/08/2016 23:44
  Gdyby był jak Blackfish to by nie zgodził się na ślub i by nie było krwawych godów. King in the north!!
 • pela 18/03/2018 15:52
  to debil i cipa był . .jak mógł oddać Riverrum po tym jak go zdobył Blackfish . . poza tym jak Jarmie Lannister wjeżdżał do zamku z armią wystarczyło w odpowiednim momencie podnieść most zwodzony i wpuścić trochę wojska do zamku wraz Jarmiem a później wymienić go na żone i dziecko. a tak uśmiercił wuja i poświęcił rodowy zamek . cipa i idota do kwardatu

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)