W lutym na HBO zadebiutuje "Vinyl" - nowy serial Martina Scorsese, Micka Jaggera i Terence'a Wintera ("Zakazane imperium"). Serial emitowany będzie w godzinach zarezerwowanych dla "Gry o tron", przez co możemy spodziewać się opóźnienia premiery 6. sezonu.

Emisja 10-odcinkowego “Vinyl” ruszy w USA 14 lutego o 21:00 i potrwa przez 10 tygodni. Produkcja wskoczyła do ramówki HBO w miejsce, które zawsze było zarezerwowane dla “Gry o tron” i stąd spodziewane opóźnienie w rozpoczęciu emisji 6. sezonu.

Zakładając, że emisja “Vinyl” przebiegać będzie bez żadnych przerw przez 10 tygodni, pierwszy odcinek “Gry o tron” będziemy mogli zobaczyć najwcześniej 24 kwietnia (i dzień później w Polsce), a w przypadku choć jednej przerwy w emisji (od których HBO nie stroni, zwłaszcza w drugich połowach sezonów) nawet 1 maja. Byłoby to spore opóźnienie w stosunku do poprzednich sezonów, które debiutowały następująco:

Sezon 1 – 17 kwietnia
Sezon 2 – 1 kwietnia
Sezon 3 – 31 marca
Sezon 4 – 6 kwietnia
Sezon 5 – 12 kwietnia

Pozostaje mieć nadzieję, że podczas ustalania premiery “Vinyl” twórcy chcieli dać ekipie pracującej nad “Grą o tron” więcej czasu na doszlifowanie 6. sezonu. Zapewne nikt z fanów George’a R.R. Martina nie miałby również nic przeciwko takiemu opóźnieniu, gdyby była powiązana ze zbliżającą się premierą “Wichrów zimy”.

źródło: HBO