Obie produkcje trafią na platformę Hulu.

George R.R. Martin ledwie kilka dni temu zdradził, że powoli ruszają prace nad ekranizacjami jego dzieł spoza uniwersum “Pieśń Lodu i Ognia”, a już mamy pierwsze konkretne informacje: amerykańska platforma streamingowa Hulu i wytwórnia telewizyjna Universal Cable Productions rozpoczęły wstępne prace nad przygotowaniem dwóch seriali opartych na uniwersum stworzonym w ramach serii antologii “Dzikie karty”, którą Martin współtworzy i nadzoruje.

Universal Cable Productions zakupiło od Martina prawa do ekranizacji “Dzikich kart” już w 2016 roku, ale dopiero teraz ruszają prace nad adaptacją. Szczegóły fabularne na tę chwilę nie są znane i nie wiadomo, które z licznych opowiadań doczekają się adaptacji.

Nad scenariuszem obu seriali będzie czuwał Andrew Miller, twórca serialu “Tajemny krąg” (“The Secret Circle).

geo

Do tej pory w ramach serii opublikowano aż 27 zbiorów opowiadań i krótkich powieści (z czego najnowszy zadebiutował w zeszłym tygodniu). Fabuła większości opowiadań wchodzących w skład serii „Dzikie karty” rozgrywa się we współdzielonym uniwersum: to alternatywna rzeczywistość, w której po II wojnie światowej część ludzi zostaje zarażona pochodzącym spoza Ziemi wirusem, który zmienia DNA ofiar, zabijając je lub nadając im nadprzyrodzone zdolności.

Przypominamy także, że już 2 grudnia stacja Syfy rozpocznie emisję kolejnego serialu na podstawie twórczości autora — będzie to ekranizacja noweli “Nightflyers”.

źródło: hollywoodreporter.com