Tworzony pod nadzorem autora "Pieśni Lodu i Ognia" cykl pojawi się w formie serialu.

W swoim najnowszym wpisie na blogu George R.R. Martin zapowiedział rychłe przeniesienie cyklu powieści “Dzikie karty” na srebrny ekran:

Wytwórnia Universal Cable Productions nabyła prawa do adaptacja naszej pokaźnej serii “Dzikie karty”. Lada dzień rusza produkcja pierwszej (i mam nadzieję, że nie ostatniej) historii, która będzie zazębiać się z innymi.

“Dzikie karty” to zbiór powieści, przedstawiających różne historie, rozgrywające się w alternatywnym świecie, w którym po II wojnie światowej pojawił się wirus pozaziemskiego pochodzenia, zabijając większość ludzkości, a ocalałym przekazując niesamowite moce. Nad cyklem pracowało do tej pory łącznie 31 autorów, a pieczę nad projektem sprawuje sam Martin, który odpowiedzialny jest za napisanie dziewięciu tomów.

wilddc(okładki: comingsoon.net)

Do tej pory wydano 22 tomy w cyklu. Studio UCP finansuje głównie produkcje stacji Syfy Channel, przez co można przypuszczać, że to właśnie na tej antenie zadebiutuje serial. Sam Martin również wystąpił gościnnie w dwóch produkcjach tej stacji – serialu “Z Nation” o apokalipsie zombie oraz komediowym horrorze “Sharknado 3: Oh Hell No”.

Czytacie “Dzikie karty”? Jak wyobrażalibyście sobie serialową adaptację tego cyklu?

źródło: grrm.livejournal.com