Mockingbird

Sezon 4

Odcinek 7

 • Sezon 4 / Odcinek 7
 • Tytuł:
  • Mockingbird | angielski
  • Przedrzeźniacz | polski
 • Data premiery:
  18 maja 2014
 • Scenariusz:
  David Benioff, D.B. Weiss
 • Reżyseria:
  Alik Sakharov
 • Czas trwania:
  52 min

- Tyrion rozmawia z Jaime’im w swojej celi. Nie zgadza się on na plan zaproponowany przez brata. -Obaj bracia zastanawiają się, kto może reprezentować Tyriona w pojedynku. Reprezentantem po przeciwnej stronie zostaje niestety Góra.
- Arya i Ogar natykają się po drodze na spaloną chatę i ciężko rannego mężczyznę. Ogar kończy jego męki. Niespodziewanie Sandor zostaje zaatakowany przez obcego mężczyznę. Arya rozpoznaje w napastniku jednego z dawnych więźniów Yorena, a po poznaniu jego imienia zabija go.
- Grupa Jona wraca do Czarnego Zamku. Młodzieniec informuje swoich Braci, że Mance już się zbliża ze swoimi ludźmi.
- Propozycja Jona o zablokowanie przejścia w Murze zostaje odrzucona, zaś sam Jon wraz z Samem zostają odesłani do patrolowania Muru.
- W celi Tyriona zjawia się Bronn, który informuje go o swoim nadchodzącym ślubie z Lollys, przez co też nie podejmuje się on reprezentowania karła w pojedynku.
- Daario zakrada się do prywatnych komnat Daenerys.
- Selyse odwiedza Melisandre. Kobiety rozmawiają. Kapłanka informuje Selyse, że Shireen musi wyruszyć wraz z nimi w najbliższą podróż.
- Mormont mija Daario przed komnatami Daenerys. Królowa informuje go, że wysłała Naharisa by odbił Yunkai.
- Ogar zajmuje się swoimi ranami. W trakcie rozmowy opowiada Aryi skąd wzięły się blizny na jego twarzy.
- Brienne i Podrick zatrzymują się w karczmie, gdzie napotykają się na Gorącą Bułkę. Chłopak informuje ich, że Arya żyje i miała zostać przekazana wraz z Ogarem do Riverrun.
- Giermek mówi Brienne, że Arya najprawdopodobniej stara się dotrzeć do ciotki w Orlim Gnieździe.
- W celi Tyriona pojawia się Oberyn. Wspomina on wydarzenia z dzieciństwa, gdy po raz pierwszy zobaczył karła i informuje go również, że chce wreszcie wymierzyć sprawiedliwość za śmierć swojej siostry. W rezultacie Oberyn podejmuje się zadania reprezentowania Tyriona w walce.
- Sansa buduje na dziedzińcu Orlego Gniazda Winterfell ze śniegu. Po chwili zjawią się Robin, który niszczy jej dzieło, za co Sansa uderza go w twarz. Chłopiec ucieka, a chwilę później pojawia się Petyr, który całuje Sansę. Całą sytuację widzi z balkonu Lysa.
- Ciotka wzywa dziewczynę do siebie i wpada w furię. Trzyma ona Sansę nad otwartymi Księżycowymi Drzwiami. Sytuację przerywa Petyr, który ratuje dziewczynę i wypycha Lysę przez wrota.

Odcinek 7 - Sezon 4 - Zapowiedź

Odcinek 7 - Sezon 4 - Podsumowanie i Skrót odcinka

Odcinek 7 - Sezon 4 - Konfrontacja Sansy z Lysą

Odcinek 7 - Sezon 4 - Spotkanie Tyriona z Oberynem

Odcinek 7 - Sezon 4 - Za kulisami

Komentarze (0)

Nikt jeszcze tego nie skomentował. Rozpocznij dyskusję! ;)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)