The Children

Sezon 4

Odcinek 10

 • Sezon 4 / Odcinek 10
 • Tytuł:
  • The Children | angielski
  • Dzieci | polski
 • Data premiery:
  15 czerwca 2014
 • Scenariusz:
  David Benioff, D.B. Weiss
 • Reżyseria:
  Alex Graves
 • Czas trwania:
  66 min

- Jon samotnie stawia się u Mance’a. Mężczyźni rozmawiają i piją za pamięć Ygritte. Grenna, i Maga Mocarnego.
- Mance proponuje ugodę - Nocna Straż otworzy bramę, a nikt więcej nie zginie. Jon próbuje chwycić za broń by zaatakować przywódcę, jednak nie udaje mu się to. Sytuację przerywa dźwięk rogu, a ku zaskoczeniu wszystkich obóz dzikich zostaje zaatakowany przez wojska Stannisa.
- Mance zostaje wzięty do niewoli, a Jon doradza spalenie wszystkich zmarłych.
- Maester Pycelle i Qyburn zajmują się śmiertelnie ranionym Górą. Cersei przekazuje opiekę nad rannym temu drugiemu.
- Cersei nie zgadza się na ślub z Lorasem, tłumacząc się chęcią opieki nad Tommenem. Przyznaje się też ojcu do kazirodczego związku z Jaime’im. Następnie udaje się do brata.
- Daenerys przyjmuje poddanych. Jeden z nich prosi o zgodę na powrót do swoich panów, informuje, że wielu innych byłych niewolników chce prosić o to samo. Kolejny mężczyzna przynosi spopielone szczątki córeczki, którą uśmiercił jeden ze smoków królowej - Drogon.
- Daenerys decyduje o zamknięciu smoków w katakumbach, udaje się jednak złapać i zamknąć tylko Viseriona i Rhaegala.
- W Czarnym Zamku spalono ciała zabitych. Jon rozmawia z pojmanym Tormundem o Ygritte, a następnie wyrusza za Mur by spalić ciało ukochanej.
- Brann i jego grupa podróżują do Trójokiej Wrony. Wreszcie docierają do ogromnego czardrzewa. Gdy zbliżają się do niego zostają zaatakowani rzez nieumarłych. Jojen umiera. Życie pozostałych reszty ratuje Dziecko Lasu, które następnie prowadzi ich wgłąb drzewa.
- Brann rozmawia wkońcu z Trójoką Wroną.
- Brienne i Podrick odnajdują Aryę i Ogara. Dziewczynka nie chce iść z kobietą, a to doprowadza do walki pomiędzy Sandorem i Brienne. W tym czasie Starkówna ucieka i podchodzi do zrzuconego ze zbocza, ciężko rannego Ogara. Okrada go i zostawia, głucha na prośby, by go zabić.
- Jaime dzięki pomocy Varysa zjawia się u Tyriona i pomaga mu w ucieczce. Bracia żegnają się, Tyrion rusza sam. Zjawia się w komnatach ojca, gdzie zastaje Shae i dusi ją. Karzeł odnajduje ojca w wychodku, gdzie mierzy do niego z kuszy. W trakcie rozmowy o Shae Tyrion strzela do ojca, zostawia go i udaje się do Varysa. Wchodzi do skrzyni, która trafia na statek płynący za Wąskie Morze.
- Arya zjawia się w nadbrzeżnej wiosce, udaje się jej dostać kajutę na statku płynącym do Braavos dzięki otrzymanej niegdyś od Jaquena H’ghara monecie.

Odcinek 10 - Sezon 4 - Zapowiedź

Odcinek 10 - Sezon 4 - Spotkanie Aryi z Brienne

Odcinek 10 - Sezon 4 - Ucieczka Tyriona

Odcinek 10 - Sezon 4 - Za kulisami

Odcinek 10 - Sezon 4 - Za kulisami - Brienne vs Ogar

Komentarze (1)

 • Lady Kat
  Lady Kat 12/04/2016 21:58
  Varys, po załadowaniu na statek skrzyni z Tyrionem, chce wrócić do Czerwonej Twierdzy. W tym momencie zaczynają bić żałobne dzwony - wyszła na jaw śmierć Thywina Lannistera. Varys wsiada na statek i razem z Tyrionem odpływa do Wolnych Krajów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)