Hiszpańskie media donoszą o dwóch kolejnych miejscach, które ekipa "Gry o tron" odwiedzi w tym roku podczas kręcenia 6. sezonu.

Jednym ze wspomnianych miejsc będzie położony w Katalonii zamek Montgrí z przełomu XIII i XIV wieku. Jest to dobrze zachowana forteca, która może świetnie wypaść w przypadku zdjęć z zewnątrz. Przypominamy, że nie jest to pierwszy kataloński zamek, który zostanie wykorzystany w 6. sezonie “Gry o tron” – niedawno informowaliśmy o jeszcze jednym, który posłuży za siedzibę rodu Tarlych.

mont(Zamek Montgrí)

Kolejną lokacją miałaby być położona niedaleko Girony wioska Besalú, która również dysponuje wieloma bardzo dobrze zachowanymi umocnieniami – w tym pięknym mostem, który mógłby posłużyć na przykład za Volantis. Zabudowa w samej miejscowości również utrzymana jest w średniowiecznym stylu i umożliwia kręcenie scen wewnątrz miasta (w odróżnieniu od zamku Montgrí, który jest w środku całkowicie pusty).

besal(Most w Besalú)

Wygląda na to, że ekipa serialu na dobre postanowiła rozgościć się w Hiszpanii. Zapraszamy do obejrzenia galerii, przedstawiających obydwa miejsca.

źródł0: lossietereinos.com

Galeria