Ostrzegamy przed potencjalnymi spoilerami!

Przy okazji raportu EW na temat finałowej bitwy w serialu oraz publikacji pierwszego oficjalnego zdjęcia z 8. sezonu dowiedzieliśmy się także, co czeka nas w premierowym odcinku finałowego sezonu. Co prawda już w czerwcu rzekomo wyciekła rozpiska scen pierwszego epizodu, jednak nadal pozostaje to informacja niepotwierdzona i równie dobrze może być nieprawdziwa. Poniżej natomiast prezentujemy oficjalne wieści, którymi podzielił się relacjonujący od kilku lat prace nad serialem James Hibberd z Entertainment Weekly:

Sezon 8 rozpoczyna się w Winterfell; to epizod, w którym zauważymy mnóstwo odwołań do pierwszego odcinka serialu. Zamiast świty króla Roberta, w twierdzy zjawia się Daenerys i jej armia. Następnie mamy do czynienia z ekscytującym przemieszaniem się poszczególnych bohaterów: niektórzy z nich jeszcze nigdy się nie spotkali, innych łączą wspólne przeżycia — wszyscy jednak szykują się do odparcia zbliżającej się armii Nocnego Króla.

Serial powraca w przyszłym roku, ale dokładna data premiery finałowego sezonu nadal pozostaje nieznana; na chwilę obecną wiadomo tylko, że będzie to pierwsza połowa 2019 roku.

źródło: ew.com